Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi. OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

OSB, 20. Mali Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi.

28/11/2022

20. Mali Genel Kurul Toplantısı’nda genişleme çalışmaları, yeraltı kuyularından su bedeli alınmaması, aidatların belirlenmesi, arsa tahsis ve satış prensiplerinin belirlenmesi, Organize Sanayi Bölgesi’nde Teknopark kurulması, kiralamalarda bağımsız bölüm büyüklüğü ve sayısının belirlenmesi, Doğalgaz ile ilgi OSBÜK ile yapılan çalışma, Organize Sanayi Bölgesi fabrikalarında çalışan personellerin üniversitede okuyan çocuklarına burs verilmesi hususları görüşüldü. Maddelerin görüşülmesinin ardından Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Bekir Yeşilay söz aldı. Yeşilay konuşmasında, yapılan arsa tahsisleri hakkında sanayicilere neden iptal olduğu hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Geçen dönemde Bakanlık, Valilik, belediye ve il özel idaresi yetkilileri ile ikili ilişkilerin kurulduğunu dile getiren Yeşilay, İkili ilişkiler sayesinde organize sanayi bütçesinden en az bütçe ile bu yatırımların sağlandığını şu anki bütçeyle bu yatırımların sağlanamayacağını dile getirdi. Yeşilay, “Organize Sanayi Bölgesi seçimleri, ATSO ve Ticaret borsası seçimleri gibi değil burada biz bizeyiz. Burada biz elimizi taşın altına koyduk. Burada yapılan yatırımlar bütün sanayicilerimizin faydasına yapılmış yatırımlardır. 1988 yılında kurulan Organize Sanayi Bölgemize ilk müfettiş 2013 yılında rutin kontroller için geldi. 2013 yılından 2022 yılına kadar hiçbir müfettiş denetim yapmaya gelmedi. Çünkü bu süre zarfında hiçbir şikâyet olmadı ve denetlemeye gerek duymadılar. Ama 9 sene sonra yani 2022 yılında ise bu sefer müfettişler şikâyetler üzerine denetlemeye geldiler ”dedi. 
Yeşilay ayrıca Bakanlığın, Valiliğin, Belediyenin ve siyasilerin katkısıyla Cumhuriyet tarihinin Afyondaki en büyük ikinci yatırımına olanak sağlanarak bir tekstil markasını ilimize ve Organize Sanayi bölgesine kazandırdıklarını ifade etti.