Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Create In İzmir Projesi OSB'de Anlatıldı Create In İzmir Projesi OSB'de Anlatıldı

Create In İzmir Projesi OSB'de Anlatıldı

17/08/2023

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Vakfı ve Ege Genç İş İnsanları Derneği (EGİAD) iş birliğiyle hayata geçirilen "Create In İzmir" projesi, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda gerçekleşen toplantıda Teknopark yetkilileri ve iş dünyası temsilcilerine anlatıldı.

“Create In İzmir” projesinin Koordinatörü Dr. Sevay İpek Aydın'ın konuşmacı olduğu etkinlik iş dünyası tarafından büyük ilgi gördü. Dr. Sevay İpek Aydın ise yaptığı konuşmada, projelerinin Sanayi ve Teknoloji tarafından fonlanan IPA projesi olduğunu söyledi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Uygulama ve Araştırma Merkezi (İEÜKREA) tarafından yürütülmekte olan projenin EGİAD, İzmir Vakfı ve İZKA ortaklığıyla oluşturucu endüstrilerin rekabetçi üstünlüğünü bölgede sağlarken, imalat ve turizm sektörü şirketlerini güçlendirmeyi hedeflediği belirten Dr. Sevay İpek Aydın, “İzmir, Aydın, Denizli, Afyon, Uşak, Manisa, Kütahya ve Muğla dahil olmak üzere tüm Ege Bölgesi’nde başta Dijital Oyun ve Dijital Sanatları destekleyen Bilişim/Yazılım, Tasarım, Sinema/Televizyon ve diğer oluşturucu endüstrilere odaklanan proje, ülkemizde oluşturucu endüstrilerin ve üretim sektörünün uluslararası gücünü artırmaya katkı sunmayı, üretim veya turizm sektöründe faaliyet gösteren paydaşların, projenin hizmetlerinden faydalanarak pazarlama iletişimi, marka geliştirme, endüstriyel tasarım, grafik tasarım, moda/tekstil tasarımı gibi tasarımın farklı kulvarlarında işletmelerini geliştirme imkanı sağlamaktadır. Create in İzmir Dijital Hub ortamının sunacağı imkanlarla şirketlerin görünürlüklerini artıracağı ve hizmetlerini farklı sektörlerde ulusal ve uluslararası alanda geliştirme imkanı bulabilecekler” dedi.

 

AFYONKARAHİSAR’DA MERMER SEKTÖRÜ GÜÇLÜ

Kente hizmetine devam eden imalat sektörlerini değerlendirip şehir için daha fazla nasıl hizmet sunar bu anlamda çalışmalar yapacaklarını ifade eden Aydın konuşmasına şöyle devam etti: “Biz bu sektörleri creatif endüstrilerle birleştireceğiz. Afyonkarahisar için güzel bir formülü birlikle geliştireceğiz. Afyonkarahisar’da mermer sektörü güçlü. O muhteşem mermeri doğadan alıp satmak arasındaki korkunç kazancın aslında şehre inmediğini gördük. İnsan ve doğa dostu bir gelecek için creatif endüstrilerle diğer sektörlerin birlikte çalışması çok önemli. Bu çalışmaları Afyonkarahisar için hep birlikte yapacağız.”