Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Afyonkarahisar OSB İhracat Eğitimi Başladı

Afyonkarahisar OSB İhracat Eğitimi Başladı

13/09/2022

Zafer Kalkınma Ajansı desteği ile Teknik destek programı kapsamında Bölge Müdürlüğümüzde "Afyonkarahisar OSB İhracat Eğitimi", Özel Bahar Turizm Sağlık Eğitim Gıda İhracat İthalat San. Tic. Ltd. Şti. tarafından 14 Mart-22 Mart tarihleri arasında Afyonkarahisar OSB Müdürlüğü Toplantı salonunda düzenlenecektir

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren ve kurumumuzdan ihracat eğitimi talep eden işletmelerin talepleri doğrultusunda ihracat eğitimi
düzenlenecektir. Teknik destek faaliyeti ile, Afyonkarahisar'ın Türkiye İhracatından aldığı payın arttırılması sağlanarak Afyonkarahisar'ın rekabet gücünün arttırılması amaçlanmaktadır. İhracat eğitimi neticesinde ihracat eğitimi talebinde bulunan firmaların ihracatlarının arttırılması ve ihracat yapan firma sayısının arttırılması hedeflenmektedir.

İhracat eğitimi ile firmalarımızda ihracat departmanlarında çalışan, ihracat yapmak isteyen firmalarda çalışan eğitimli personellerin nitelikleri arttırılmış olacaktır. İhracat eğitimi ile ihracat yapan firmaların ihracat yaparken yaşadıkları problemlerin aşmalarına katkı sağlanacak, ihracat yapmak isteyen firmalarımız ise swot analizi yaparak ihracatta zayıf olan yanlarını güçlendirmelerine katkı sağlanacaktır. Ayrıca, ihracat yapan ve yapmak isteyen firmalarımızın, ihracatta müşterilere fiyat sunmadan önce ihracat konusu siparişe göre fizibilite yapmaları teşvik edilerek, ihracat nedeniyle herhangi bir zarara uğramalarının ya da müşteri kaybına uğramalarının önüne geçilecektir.

İhracat eğitimi neticesinde, ihracatta gerekli belgeleri temin edecek olan firmaların kurumsal kapasitelerine katkı sağlanacaktır. Ayrıca ihracatta müşteri bulma teknikleri ile eğitime katılan firmaların Pazar payını arttırmalarına katkı sağlanacaktır. İhracat eğitimi neticesinde, Afyonkarahisar ın Türkiye İhracatından Aldığı Pay ın önümüzdeki 5 yıl içerisinde %0,3 e çıkmasına katkı sağlanacaktır. İhracattan aldığı pay sayesinde Afyonkarahisar'ın rekabet gücünün de artmasına katkı sağlanmış olacaktır.