Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü
Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü

Kuşak Yol (BRI) ve Orta Koridor Üzerinde Yeni Pazarlar Kongresi

01/08/2023

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda 14-16 Eylül 2023 tarihlerinde Ankara ATO Congresium’da “Kuşak Yol (BRI) ve Orta Koridor Üzerinde Yeni Pazarlar Kongresi ve Fuarı”nın gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, Azerbaycan, Çin Halk Cumhuriyeti, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan enerji, maden, gıda, tarım, lojistik, inşaat, makine ve bilişim teknolojileri sektörleri başta olmak üzere çeşitli sektör temsilcilerinin katılacağı kongre ve fuara, ülkemiz sektör temsilcilerinin yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Dr. Cevdet Yılmaz’ın bir açılış konuşması ile iştirak etmesinin planlandığı belirtilmekte olup etkinlik kapsamında ihracatçılarımız ile yabancı katılımcılar arasında B2B, B2C ve B2G görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin planlanmakta olduğu iletilmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu etkinliğe ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için Türkiye- Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği, Dış Ticaret Koordinatörü Ali Berat BEŞER ile ( beratbeser07@gmail.com – 0312 441 04 45) irtibata geçilmesi gerekmektedir. Bilgileri ve gereği rica olunur.

 

İlgili sunum dosyası için lütfen tıklayınız.