AFYONKARAHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
AFYONKARAHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
Hedef 20.000 İstihdam

Hedef 20.000 İstihdam

02/11/2021

"OSB'nin Genişlemesinde Ak Parti Yönetimi ve Milletvekillerimizin Büyük Desteğini Gördük"

Organize Sanayi Bölgemiz Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay, Başkanvekilimiz İrfan Mutluer, Denetim Kurulu Üyemiz İbrahim Savrukoğlu Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında genişleme süreci hakkında bilgilendirmede bulundu.

OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay, genişleme çalışmaları tamamlandıktan sonra bölgemizde 20.000 istihdam hedeflendiğini belirtti. Genişleme çalışmalarında 2017 yılında sonra hareketlilik kazandığını belirten Bekir Yeşilay, Özellikle yeni Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçtikten sonra karar alma sürecindeki hızlanmanın bürokratik engelleri aşmada etkili olduğunu belirtti.

Genişleme çalışmalarında, Akparti İl yönetimi ve milletvekillerinin desteğini sürekli hissettiklerini belirten Bekir Yeşilay, etap şeklindeki genişlemede çalışmasından ada şeklinde genişleme ve tahsis çalışması yürüttüklerini, bu sayede büyük yatırımcıların bölgeye olan yatırım iştahlarının arttığını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da "AK Parti döneminde 1 tane açılan fabrika gösterin diyorlar. Fabrikayı bir kenara koyun 2002 de 192 olan OSB sayısı bugün 363'e çıktı. İhtiyaç var ki çıkıyor. Afyonkarahisar'daki OSB'nin kabuğuna sığmayıp genişleyecek olması da bunun en güzel örneğidir" diye konuştu.