Cumartesi, Şubat 23, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.
Haberler

Haberler (244)

Select a news topic from the list below, then select a news article to read.

OSB heyetinden Bakan Yardımcısı Büyüdede’ye ziyaret

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi makamında ziyaret etti. 

 

Afyonkarahisar OSB’nin çalışmaları ile ilgili Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi AK Parti Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Aksomanoğlu ile birlikte makamında ziyaret eden Başkan Bekir Yeşilay, Büyükdede ile fikir alış verişinde bulundu. OSB’nin sorunlarını ve taleplerini Bakan Yardımcısı Büyükdede’ye ileten Yeşilay, özellikle lojistik üst ile ilgili de bilgiler verdi. 

Ziyarette konuşan Milletvekili Yurdunuseven ise OSB’nin ve sanayicilerin sorun ve taleplerinin takipçisi olacağını belirtti. Yurdunuseven’e OSB ile yakından ilgilendiği için teşekkür eden Yeşilay, Büyükdede ile istişare ve değerlendirmelerde bulundu.

      11 Şubat 2019 tarihinde İstanbul'da yaşanılan helikopter kazasında, Canları pahasına vatandaşlarımızı koruyan Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli milletimize başsağlığı dileriz.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi

Yönetim Kurulu Başkanlığı

                Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Büyükdede ve Afyonkarahisar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’nde Şube Müdürü Abdurrahman Topatan, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

                Ziyarette, Organize Sanayi Bölgemiz Yönetim Kurulu Bakanı Bekir Yeşilay, Bölge Müdürümüz Ali Ulvi Akosmanoğlu, İscehisar OSB Yönetim Kurulu Üyesi Metin Mercan, İscehisar OSB Bölge Müdürü Muhammed Bacaksız, Sandıklı OSB Bölge Müdürü Cem Yavuz, Emirdağ OSB Bölge Müdürü Oğuzhan Şamil Çil hazır bulundu. Afyonkarahisar OSB ve İlçe OSB’leri hakkında karışılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

                OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Afyonkarahisar OSB yakkında yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönem yapılacak projeler hakkında bilgi verdi.

Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü'nün "Ülke Masaları Bülteni"

çalışmaları kapsamındaki Aralık ve Ocak Bültenleri yayınlanmıştır.

İlgili Bültenler için lütfen aşağıdaki bağlantılara tıklayınız:

 

Çarşamba, 16 Ocak 2019 13:50

OSB Parselleri Denetim Komisyonu

Yazan

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2010/2 sayılı Genelgesi doğrultusunda, İller genelinde mevcut tüm OSB'lerin parsel tahsis, satış ve devir işlemleri ile ruhsat ve izinlerin 6 ayda bir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na raporlanmasını sağlamak üzere, İl Valiliğimiz Koordinatörlüğünde oluşturulan "OSB Parselleri Denetim Komisyonu" 2018 yılı 2. dönem sonuçlarını tespit etmek amacıyla Afyonkarahisar OSB'de toplandı.

Vali Yardımcısı Ümit Şeref KAYACAN Başkanlığında toplanan Komisyona, İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri DEMİR, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK, Afyonkarahisar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit OKUMUŞER, Zafer Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Vahit AKYOL, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Muammer TÜRKER, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir YEŞİLAY,  Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi AKOSMANOĞLU, İscehisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed BACAKSIZ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Abdurrahman TOPATAN katıldı.

Yapılan denetleme neticesinde, Afyonkarahisar OSB'nin ve İscehisar OSB'nin 4562 sayılı yasa ve ona bağlı çıkartılan yönetmelikler doğrultusunda yönetildiği, arsa tahsisleri,devirleri, ruhsatları ve arsa satış fiyatlarında herhangi bir usulsüzlük ve yasalara aykırılığa rastlanılmadığı tespit edildi.

Toplantıda Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi AKOSMANOĞLU OSB'de yapılan yatırımlardan ve yapılacak çalışmalardan bahsetti.

Perşembe, 10 Ocak 2019 07:38

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

Yazan

Her türlü şart ve ortamda ihtiyacımız olan haberleri, bize ulaştırmak için gece gündüz demeden çaba sarf ederek faaliyetlerini büyük bir özveri ile sürdüren, demokrasimizin gelişmesine büyük katkılar sunan, kamu bilinciyle görev yapan kıymetli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun.

Çarşamba, 02 Ocak 2019 05:47

İmar Barışı Uzatıldı

Yazan

31/12/2017 tarihinden önce yapılmış ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı yapılar için Yapı Kayıt Belgesi başvuru süresi 15/06/2019 tarihine kadar, yapı kayıt belgesi bedeli  ödeme süresi de 30/06/2019 tarihine kadar, 31/12/2018 tarih ve 538 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile uzatılmıştır.

Perşembe, 20 Aralık 2018 10:37

Başkan Ulupınar Akaryakıt İstasyonu Açıldı

Yazan

Organize Sanayi Bölgemizin girişinde bulunan Başkan Ulupınar Akaryakıt İstasyonu'nda akaryakıt ve LPG satışı başlamıştır. Market, Tır Kantarı, Tır Yıkama-Yağlama Servisi hizmete girmiştir.

 

İrtibat Telefonu: 0532 512 99 03

Pazar, 16 Aralık 2018 06:17

Cenaze İlanı

Yazan

ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ SANAYİCİLERİNDEN AVCI MOBİLYA (AVPA) SAHİBİ İBRAHİM AVCI VEFAT ETMİŞTİR. CENAZE NAMAZI BUGÜN (16/12/2018-PAZAR) ÖĞLE NAMAZINI MÜTEAKİP İMARET CAMİİ NDE KILINACAKTIR. MERHUMA ALLAH TAN RAHMET, KEDERLİ AİLESİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ. 

Çarşamba, 12 Aralık 2018 14:04

İmar Barışı Başvuru Süresi Bitiyor

Yazan

İMAR BARIŞI KAPSAMINDA YAPI KAYIT BELGESİ VERİLMESİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR 20/09/2018 TARİH, 30541 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANAN TEBLİĞDE YENİDEN DÜZENLEMEYE GİDİLMİŞTİR. BU HUSUSTA İMAR BARIŞINDAN FAYDALANACAK SANAYİCİLERİMİZİN SON BAŞVURU TARİHİ  31/12/2018 TARİHİ  OLUP, GEREKLİ BİLGİLENDİRME İÇİN ORGANİZE SANAYİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN BİLGİ ALINMASI HUSUSUNU  RİCA EDERİZ.

AFYONKARAHİSAR

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Sayfa 1 / 18

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama