Çarşamba, Temmuz 17, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ARŞİVDEKİ HABERLER

Neşe Fabrikası’nın Temeli Kasım Ayında Atılıyor

nesefabrikasi1

  Neşe Fabrikası’nın temeli Kasım ayında atılıyor   
            Borusan Holding tarafından başlatılan ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ adlı proje kapsamında Organize Sanayi Bölgesine yapılacak olan kreş ve gündüz bakımevinin temeli Kasım ayında atılacak. Projenin tamamlanmasıyla birlikte artık çalışan kadınlar çocuklarını işe giderken yanlarında götürebilecek.
            Borusan; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğiyle başlattığı “Annemin İşi Benim Geleceğim” projesi kapsamında 10 ilde 10 organize sanayi bölgesinde (OSB) “Borusan Neşe Fabrikası” adlı kreş ve gündüz bakımevleri kurulacak. Bilindiği üzere 10 ilin arasında Afyonkarahisar’da bulunuyor. Yapımı devam eden yeni OSB yönetim binasının hemen arkasına yapılacak olan kreş ve gündüz bakım evinin Kasım ayında temelinin atılacağı ve 2014 yılında faaliyete geçeceği öğrenildi. ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ projesi kapsamında dün Borusan Holding yetkilileri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunu ziyaret etti. Ziyarete; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürü Akın Yıldırım, Borusan Holding ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ adlı projenin sorumlusu Cem Yalçınkaya ve Burcu Türkay, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Celalettin Mühsürler ve Tahsin Oğuz’da katıldı.  
            “Üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız”
            Borusan Heyetine ilk olarak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay tarafından detaylı bir şekilde bilgi verildi. Yeşilay, mevcut OSB binasının tam karşısında bulunan yeni OSB binasının hemen arkasına yapılacak olan kreş ve gündüz bakım evinin ilimizdeki kadın istihdamına büyük katkı sunacağını söyledi. Yeşilay, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bir büyüğümüzün Afyon Konusundaki hassasiyetini biz burada göz ardı edemeyiz. Üzerimize ne düşüyor ise biz yapmaya hazırız. Proje kapsamında Borusan Holding ile olsun resmi kurumlarla olsun iletişimimiz devam ediyor. Bundan sonra da nasip olursa devam edecektir. Borusan’ın ilimize böyle bir yatırımı yapacağını söylemesi bizleri çok mutlu etti. Afyonlular olarak bizlerde bu konuda üzerimize düşüne yapmalıydık. Onun için bu projeyi basın mensuplarıyla bir araya gelerek onlara bu projeyi anlattık. Basınımız bu projeye çok ciddi bir şekilde ilgi gösterdi. Böylelikle tüm Afyonkarahisar’a bu projeyi anlattık” Başkan Yeşilay’ın konuşmasından sonra OSB ve Borusan Heyeti projenin uygulanacağı alana geçtiler.
            “Borusan olarak Afyon’a çok yakınız”     
            ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ adlı proje kapsamında yapılacak olan kreş ve gündüz bakım evinin yapılacağı yeri de inceleyen Borusan Holding heyeti OSB Yönetiminden burada detaylı bilgiler aldı. Burada bir konuşma yapan Borusan Holding ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ Proje YöneticisiBurcu Türkay, projenin tamamlanmasından sonra Afyonkarahisar OSB’sini cıvıl cıvıl çocuk sesiyle tanışacağını ve buradaki kadın istihdamının artacağını belirtti. Türkay, şöyle konuştu; “Borusan Holding olarak Afyon’a çok yakınız. Merhum Asım Kocabıyık biliyorsunuz Afyonlu. Burada birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bizim için ‘Annemin İşi Benim Geleceğim’ projesini Afyon’da yapmanın ayrı bir heyecanı var. Burada Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerimizin, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürümüzün, Bilim Sanayi ve teknoloji İl Müdürümüzün proje olan inançları bizleri daha çok heyecanlandırdı. Umarız 2014 yılında Borusan Neşe Fabrikasını burada açtığımızda cıvıl cıvıl çocuk sesleriyle organize Sanayi Bölgesine daha farklı bir hava katacağımıza inanıyoruz. Hem daha fazla kadının iş hayatına katılımını hem de çocukların okul öncesi eğitimi almalarını sağlayacak olan bu güzel proje nedeniyle Afyon’da olmaktan mutluluk duyuyoruz”    
            “Her türlü desteğe hazırız”        
            Daha sonra konuşan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer ise bu projeyi çok anlamlı bulduklarını, bakanlık olarak gerek Borusan Holding’e gerekse de OSB yönetimine her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Afyonkarahisar gibi Anadolu kentinde kadın istihdamına yönelik yapılan bu projenin çok faydalı olacağını söyleyen Sezer, “Borusan Holding’in Afyonkarahisar Organize sanayi Bölgesine yapacağı sosyal sorumluluk projesi alanının içerenindeyiz. Organize sanayide çalışan annelerimizin çocuklarının hizmet alabileceği annelerin gözünün geride kalmayacağı hayırlı bir iş için buradayız. Bu anlamda bizler gerek Borusan Holding’e gerekse de Organize Sanayi yönetimine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı adına müteşekkiriz. Bu projeyi çok anlamlı buluyoruz. Afyonkarahisar gibi Anadolu şehrinde kadınlarımızın istihdama kazandırılması, çocukları için gözlerinin arkada kalmadan emin ellere bırakılarak iş güç sahibi olabilmeleri çok güzel. Biz bu anlamda gerek Borusan Holding’e gerekse de Organize Sanayi Bölgesi yönetimine her türlü desteği vereceğiz. Bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

   
nesefabrikasi2  

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama