Çarşamba, Temmuz 17, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ARŞİVDEKİ HABERLER

1. İstişare Toplantımız

osblg
1 nci İstişare Toplantımız, Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROLU başta olmak üzere Protokol heyetimiz, Sanayicimiz ve İş adamlarımızın katılımıyla 9.06.2011 tarihinde İkbal Termal Otel'de düzenlendi. 
bkbsk

 

Hedefimiz daha çok üretim daha çok ihracat ve

daha çok istihdamdır

 

Başkanımız Sayın Bekir Yeşilay “Tüm yolların kesiştiği gıda termal mermer ve doğal taşın başkenti olan Afyonkarahisarda ilimiz adına Kent ekonomisinin gelişmesinde ve kalkınmasındaki en önemli merkezdir. Ülkemizin ve ilimizin sorunlarıyla ilgili en büyük sorunun ne olduğu sorusuna ne yazık ki işsizlik 1.madde olarak karşımıza geliyor. Sanayicimize sorulduğunda ise en büyük problem hiç kuşkusuz kayıt dışı ve kalifiye eleman sıkıntısıdır” dedi. 

Sayın Bekir Yeşilay “Tüm somut verilere bakıldığı zaman organize sanayi bölgemize verilen her destek Afyonkarahisar’daki işsizliğin çözülmesi adına çakılan bir çividir. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi olarak misyonumuz daha çok üretim daha çok ihracat ve daha çok istihdamdır” şeklinde konuştu.

 

hsnbsk

OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’ın açılış konuşmasının ardından kentin ihracat hedeflerine bağlı olarak iktisadi bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, düzenlenen istişare toplantısının sorunlara çözümler aranması bakamından son derece önemli olduğunu ifade etti. Bu toplantıların gelenek hale getirilerek devam etmesi temennisinde bulunan ATSO Başkanı Hüsnü Serteser, OSB’nin mevcut alanının yetmediğini belirterek, “Sayın bakanımız ve vekillerimizin çalışmalarıyla VOR istasyonu inşallah kalkacak. Kalktığında sanayicilerimize arsa imkanı sunulacaktır" dedi.

brhbsk

2010 yılında hiçbir yerden destek almadan 26 milyon lira değerinde yatırım yaptıklarını belirten Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin ÇOBAN, 2011 yılında 30 milyon lira değerinde yatırım yapmayı hedeflediklerini; ancak bu rakamı da geçmeyi planladıklarını söyledi. Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin ÇOBAN, Afyonkarahisar’ın bu dönem, tarihinde görmediği altyapı hizmetlerini gördüğünü ve Organize Sanayi Bölgesine yapılmakta olan asfalt plentinin bölgeye katkı sağlayacağını belirtti.

bkn

“SORUNLAR ÇÖZÜLÜRKEN BİR TAKIM HEDEFLER KOYMAK ŞART” 
Toplantının son konuşmasını ise Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptı. Esnaf çocuğu olduğunu ve esnafın sıkıntısından anladığını ifade ederek konuşmasına başlayan Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu, birincisi gerçekleştirilen istişare toplantısının belirli zamanlarda, sürekli yapılmasında fayda olacağını söyledi. Sorunların, ortak olarak düşünülerek çözülmesinin ve sorunlar çözülürken bir takım hedefler konulmasının şart olduğunu kaydeden Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu, konulması gereken hedeflerin ise her zaman için büyük olması gerektiğini kaydetti. Kendilerine büyük hedefler koyan devletlerin ve şirketlerin başarılı olduklarını dile getiren Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlu, “Büyük hedefi olmayan yok oluyor” dedi. 

Çevre ve Orman Bakanımız, 2023 için hedeflenen 500 milyar dolarlık ihracat rakamına erişmenin zor olmadığını, hükümetimizin de desteğiyle büyük hedeflerin gerçekleşmesi neticesinde büyük başarıların geleceğini belirtti. 

 

     
TEŞEKKÜRLER
AFYONKARAHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGEMİZ
BİRİNCİ İSTİŞARE TOPLANTISI YEMEĞİNE KATILAN
Çevre ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU'na
Milletvekilimiz Sayın Doç. Dr. Sait AÇBA'ya
Milletvekilimiz Sayın Halil AYDOĞAN'a
 
Milletvekilimiz Sayın Ahmet KOCA'ya
Milletvekilimiz Sayın Avukat Halil ÜNLÜTEPE'ye
Belediye Başkanımız Sayın Av. Burhanettin ÇOBAN'a
Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Kemalettin ÇONKAR'a
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü SERTESER'e
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet MÜHSÜRLER'e
Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Abdülkadir KONAK'a
TOSYÖV Yönetim Kurulu Üyesi ve TOSYÖV Afyonkarahisar Destekleme Dernek Başkanı Sayın İhsan BEŞER'e
Afyonkarahisar Eczacılar Odası Başkanı Sayın Kazım Melih KÖKEN'e
Afyonkarahisar AK Parti İl Başkanı Mehmet ZEYBEK'e
Sayın Sanayicilerimize,
İşadamlarımıza,
Misafirlerimize yapmış olduğumuz toplantımıza iştirak edip,
bizleri yalnız bırakmayıp onurlandırdığınız için Teşekkür Ederiz.

AFYONKARAHİSAR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

                                                    YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama