Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ARŞİVDEKİ HABERLER

AKÜ ve OSB Ortak Girişimi

genel

 

Organize Sanayi Bölgemiz Yönetim Kurulu üyeleri, sanayicilerimiz ve Üniversitemiz Öğretim Üyeleri, Vor istasyonu kaldırıralarak yerine Mesleki Teknik Yüksek Okulunun açılması için basın mensupları huzurunda, Milletvekilimiz Sayın Sait AÇBA'dan söz aldılar.

 

ssa1

Vekilimizden Destek Sözü

Sayın Sait AÇBA, Vor İstasyonunun kaldırılarak, yerine sanayicimizin ihtiyacı olan kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla,  Başta Mermercilik olmak üzere Yüksek Okul için yapılaşma izni alınabilmesi için her türlü desteğe hazır olduklarını, konuyu Ulaştırma Bakanlığı nezdinde takipçisi olacaklarını belirttiler.

 
aku1

Üniversite Sanayi İşbirliğine Önem Veriyoruz

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin ÇONKAR, yeni yönetimin Organize Sanayi Bölgesi ile bir arada çalışmaya niyetli olduklarını belirtti. Yapılanmalarının vor istasyonunun sınırlarına dayanmasından dolayı gelişmekte sorunlar yaşandığını belirten Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Kemalettin ÇONKAR, vor istasyonun bulunduğu alanda yapmak istedikleri teknoloji geliştirme merkezi ile işbirliği imkanlarının artacağını belirtti.

 

osb1

Vor İstasyonunun Kalkması Gelişmenin Önünü Açacak

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Bekir YEŞİLAY, Vor istasyonunun taşınması halinde, mevcut alana Mermercilik Meslek Yüksek Okulu olmak üzere, Yüksek okulların açılabileceğini belirterek, okulda teorik bilgilerle donatılan öğrencilerin sanayide pratik yapma imkanları bulacaklarını, mezun olduktan sonra da verimli bir şekilde istihtadama katkı sağlayacağını belirtti. Vor istasyonunun taşınmasının ardından imara açılacak arazinin hem üniversiteye, hem sanayiye hem de iş arayan gençlere yarar sağlayacağını ifade etti.

 

Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığımız tarafından basın mensuplarına dağıtlan Basın Bildirisi:

"Teknik olarak uluslar arası alanda hizmet veren Vor istasyonu, 2 senelik ön çalışmalar neticesinde daha uygun bir yere kaldırılarak Vor İstasyonu Koruma Bandı alanında kalan arazinin koruma bandından çıkartılarak yapılaşma izninin çıkması ile daha önce Kocatepe Tıp fakültesi arka bölümünde eğitim veren  Mermercilik Yüksek Okulunun bu alana taşınması ile Organizemizde faaliyet gösteren mermer sektörümüzün Üniversite-Sanayici İşbirliği çalışması sonucunda okulda öğrenim gören öğrenciler, teknik eğitimleri süresince mermercilik alanında, teorik Bilgileri ve sektörel gelişmeleri derslerinden verimli bir şekilde öğrenirken aynı zamanda fabrika ortamında atölye çalışmalarını gerçekleştirebilecekleri için deneyimli bir şekilde mezun olacaklardır.

Bu doğrultuda başından beri bize destek olan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU ve Milletvekilimiz Sayın Doç. Dr. Sait AÇBA’ nın Plan Bütçe Komisyon Başkanlığı süresince bize verdiği destekleri sonucunda Vor istasyonunun daha uygun bir yere kaldıracağını Milletvekilimiz Sayın Sait AÇBA’nın müjdeli haberi bize verdiğinden dolayı mutluyuz.

Üniversitemiz ve Sanayicimiz için bize verilecek en hayırlı bir haberdir. Bundan sonraki süreçte de Sayın Milletvekilimizin desteklerine kalben inanıyoruz. Kendilerine şimdiden Teşekkür Ediyoruz."

vor
ro

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama