Çarşamba, Ocak 27, 2021
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Valimiz Hakan Yusuf Güner Bölgemizi Ziyaret Etti

Yatırımı kutsal sayan anlayışı inşa edeceğiz

İade-i Ziyaretler kapsamında Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’ı ziyaret eden Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, OSB’nin gelişimine katkı sağlamaya devam edeceklerini ve yatırımı kutsal sayan bir anlayışı inşa edeceklerini söyledi.

Nezaket ziyaretleri kapsamında iade-i ziyaretlerde bulunan Vali Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay’ı ziyaret ederek OSB hakkında bilgiler aldı. Ziyarette Yönetim Kurulu Üyemiz Celalettin Mühsürler ve Organize Sanayi Bölge Müdürümüz Ali Ulvi Akosmanoğlu hazır bulundular. Hizmete açılan yeni hizmet binasında da incelemelerde bulunan Vali Hakan Yusuf Güner, Organize Sanayi Bölgesinin geldiği duruma ilişkin düşüncelerini ve geleceğe dönük hedeflerini paylaştı.

 “Afyonkarahisar OSB başarılı bir uygulama olmuş”

Ziyarette konuşan Vali Güner; “Bizler üretimi kutsal sayan bir yönetim modelini esas alıyoruz. Bu anlamda Afyonkarahisar’da zamanında kurulan Organize Sanayi Bölgesi’nin çok güzel bir gelişim kaydederek mevcut üreticilere devrinin yapıldığını memnuniyetle müşaade ediyoruz. Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi hedefine ulaşmış. Nasıl ulaştığını açıklamak gerekir ise, Valiler geçici müteşebbis heyet olarak işi kurarlar daha sonra da buradaki sanayicilere burayı devrederler. Burası başarılı bir uygulama olmuş ve herkesin gördüğü gibi yaklaşık 4 bin dönümlük bir alan sanayici ile dolmuş ve hatta taşmış, kabuğuna sığmamış 3 bin dönümlük bir alanda buraya parsel olarak ilave edilecek. İlave edilecek olan arazinin bedelini devlet kredi olarak verecek, OSB Yönetimi satın alma işlemlerini gerçekleştirecek ve zaman içerisinde peyderpey ödemesini gerçekleştirecek. Ben şu ana kadar ki başarılı uygulamadan dolayı teşekkürlerimi ifade ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“OSB’yi cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz”

“Bizim amacımız Organize Sanayi Bölgesi’nin olduğu alanı şehrin yeni gelişim alanı olarak oluşturmak, bu anlamda şehre yapılacak olan yatırımları da bu bölgeye çekmek” diyerek sözlerini sürdüren Vali Hakan Yusuf Güner; “Bu anlamda Organize Sanayi ile beraber burada Kredi Yurtlar’ın, Polis Meslek Yüksek Okulları’nın olduğu yeni bir Afyonkarahisar’ın gelişim alanının burada oluşmasını arzu ediyoruz. Amacımız doğrultusunda burası çöplük ile görsel kirlilik ile anılan bir yer değil, Afyonkarahisar’ın ikinci cazibe merkezi ve yerleşim alanı olarak geliştirmeyi hedefliyoruz. Bunu da hem Polis Meslek Yüksek Okulu ve Kredi Yurtlar gibi kamu yatırımlarıyla sağlamaya çalışıyoruz. Şehrin gelişimi bu şekilde gerçekleştirilir. Ben Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve yönetim kuruluna vermiş oldukları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 “Üretimi ve ihracatı artıracak adımlar atacağız”

Amaçlarının üretimi kutsal sayan bir amaç ve gayretle hizmet etmek olduğunu ifade eden Vali Güner; “Bu çerçevede arkadaşlarımızın her zaman için sorunları, sıkıntıları, problemleri şehrin öncülüğünü, liderliğini yapan vali olarak bizimde sorunumuz olacaktır. Sorunların paylaşılması noktasında kapılarımız, pencerelerimiz, gönlümüz ve bütün güzergahımız arkadaşlarımıza sonuna kadar açık. Yatırımı kutsal sayan bir yönetim anlayışını inşallah burada beraber inşa edeceğiz. Bu anlamda kamu otoritesinin başında olan kişi olarak Organize Sanayimizin karşılaşacağı sorunları da süratli bir şekilde çözeceğiz. Burası bizim var ettiğimiz, valilerin var ettiği bir yer. Dolayısıyla burayı kendi ayakları üzerinde görmekte bizi mutlu ediyor çünkü çalıştığımız illerde birçok başlamış ama bu aşamaya geçememiş Organize Sanayiler gördük. Burada başarılmış olmasını görmekten de bizler mutlu oluyoruz. İnşallah burada üretimi daha fazla artırmaya yönelik, ihracatı daha fazla artırmaya yönelik adımların ve açılışların da içerisinde yer alacağız. Bundan sonra kentte alacağımız kararlarda, yapacağımız yönetimlerde şehir ile ilgili vereceğimiz stratejik kararlarda ve oluşturacağımız şehrin vizyonunda OSB Yönetim Kurulunu da dahil edeceğiz, görüşlerini alacağız ve şehrin üretenleri olarak alınan kararlara ortak edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Ülkenin geleceği için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız”

 

Vali Hakan Yusuf Güner’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ise Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili Vali Güner’in konuya vakıf olmaktan ziyade bizzat içinde yaşadığını gözlemlediğini dile getirdi. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay; “Her birimizin Türkiye Cumhuriyeti’nin istikbali için, geleceği için ne yapılması gerekiyor ise hepsini özetli ve özlü bir şekilde paylaştınız. Bizde sanayici olarak bu bakışa, gösterilen bu iyi niyete istinaden çok özverili bir şekilde ülkenin geleceği için ne yapılması gerekiyor ise yapmaya çalışıyoruz. İster bizler olalım, ister buradaki sanayici arkadaşlarımız, yatırımcılarımız olsun devletini, bayrağı her şeyin önünde ve aziz tutan bir şehre geldiniz. Hizmet noktasında karşılaşacağımız sorunlarımız olur ise, devlet kanalıyla yapılması gereken işlerimiz olur ise sizin desteğinizi alacağız. Sizlerin bize destek olacağınızı biliyorduk ama bize karşı olan bu babacan tavrınızı görünce daha da mutlu olduk. Bizim üzerimize düşen ne var ise sanayici olarak, yönetim olarak, müdürlük olarak her zaman hazır olduğumuzu da belirtmek istiyorum. Göstermiş olduğunuz nezaket ziyaretinden dolayı da tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama