Çarşamba, Ekim 21, 2020
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

TCDD Heyeti, Bölgemizi Ziyaret Etti.

            TCDD Genel Müdür Danışmanı Çağatay FIRAT, Trafik ve İstasyon Daire Başkanı Abdullah ÖZCANLI, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem SİVRİ Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesini ziyaret etti. Ziyarette OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir YEŞİLAY ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi AKOSMANOĞLU hazır bulundu.

            Ziyarette, Afyonkarahisar’ın kavşak noktasında olması sebebiyle mevcut lojistik potansiyeli hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

            Çin – Londra İpekyolu Projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde ülkemizden geçen, Çin’den hareket eden yük treni sayesinde Çin ile aramızda kurulan demiryolu taşımacılığı köprüsünün sürekliliği görüşüldü. Kurulan demiryolu ulaşımının Çin ile Türkiye arasındaki ticarete olumlu etkilerinden bahsedilen görüşmede, Afyonkarahisar merkezli kalkacak ihracat trenin Çin’e gitmesi ve sonra tekrar dolu bir şekilde gelmesine yönelik analiz çalışması yapıldı.

            Görüşmede ayrıca Afyonkarahisar OSB Yönetim Kurulu Başkanı, lojistik üs çalışmaları hakkında bilgi verdi. Lojistik üs projesinin sadece Afyonkarahisar için Türkiye için de faydalı olacağını belirtilen Başkan Bekir Yeşilay, TCDD 7. Bölge Müdürü Adem Sivri’ye projenin olgunlaşmasında ve güncel aşamasına gelmesinde göstermiş olduğu çabalarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama