Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Protokol Heyeti Botaş Nehir'i Ziyaret Etti

botas

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun başlattığı, ilimizde faaliyet gösteren ve ekonomiye katma değer katan işletmelere yönelik il protokolü tarafından gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında dün il protokol üyeleri Botaş Nehir Tekstili ziyaret ettiler. 

2011 yılı Ağustos ayında devir alınarak Eylül ayında faaliyete başlayan ve bünyesinde 170 kişiyi istihdam eden Botaş Nehir Tekstil’e protokol tarafından gerçekleştirilen ziyarete İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,  İl Jandarma Komutanı Albay Okçin Akşit, İl Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli,  İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, Çalışma ve İş-Kur İl Müdürü Ekrem Ünlüyalvaç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay katıldı. 

Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun Çin’de düzenlenen mermer fuarında olması nedeniyle katılamadığı işletme ziyaretinde protokole, fabrika sahasını gezdiren Fabrika Müdürü Arif İmre üretim aşamaları ve kullanılan makinalar hakkında bilgiler verdi. 

Ziyaretin ardından incelemeler ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, protokol olarak  Afyon’da yatırım, üretim, ihracat yapan ve istihdam sağlayan işletmeleri tek tek ziyaret ettiklerini, bu sayede işletmeleri yerinde incelediklerini, işletme sahiplerinin yerel yönetim ile diyalogunu güçlendirerek il ve ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlanmasının önünü açtıklarını kaydetti. Başkan Çoban, “Afyonkarahisar’da 1998 yılından sonra kurulan bu işletme bir süreliğine  kapanmıştı ancak, daha sonra Muzaffer Kılavuz Botaş Nehir Tekstil olarak bu tesise sahip çıktılar ve işletmenin devamını sağladılar. Burada 200’e yakın kişi istihdam ediliyor ayrıca, yapılan kaliteli üretim ile firmamız teknolojik yönden Türkiye’de ki en önemli iplik işletmecilerinden biri konumunda. Bize verilen bilgiye göre Botaş Nehir Tekstil Türkiye’de bu şekilde iplik üretiminde ilk 5’e giren firmalar arasında. Buda bizi fazlasıyla gururlandırdı” şeklinde konuştu.

Kapanan bir işletmenin üretiminin Botaş Nehir Tekstil ismi ile devam etmesinin kendilerini fazlası ile memnun ettiğini söyleyen ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ise Çünkü biz istihdama tüm Türkiye’nin önem verdiği gibi, Afyon’da da önem veriyoruz. 170 işçinin çalıştığı bu fabrika önemlide bir elektrik tüketimi yaparak, büyük bir üretim girdisi sağlıyor” dedi. Firmanın en kaliteli tekstil ürünleri üreten firmalara iplik ürettiklerini, o firmalarında bu ürünleri ihraç ederek ülkeye döviz girdisi sağladığını belirten Serteser, “Tabii bunun afyondan yapılması bizleri mutlu ediyor. Üzüldüğümüz bir konu var oda, tesisin yanında 14 bin m2  boş bir alan duruyor. Firma sahibimiz Muzaffer Kılavuz  beyden biz buraya bir yatırım yapmasını bekliyoruz. Sanırım oda yeni teşvikleri bekliyor. Edindiğimiz bilgilerde yeni teşviklerin eli kulağında ama şunu bilmenizi isteriz, Afyon teşviklerde her zaman iyi yerlerde oluyor. Önceki teşvikte 3. bölgedeydi. Yeni teşvikte de ben Afyon’un avantajlı bölgeler arasında olacağına eminim” dedi.

İşletme Sahibi Muzaffer Kılavuz ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 25 yıldır İstanbul - Çerkezköy’de kumaş üretimi yaptıklarını, tesisi 2011 Ağustos ayında devir alarak Eylül ayında faaliyete geçtiklerini söyleyerek, “Ekonomiye katma değer sağlayarak ülkemize hizmet ettiğimiz için çok mutluyuz” dedi.


 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama