Pazartesi, Şubat 24, 2020
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSBÜK 17. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Yönetim Kurulu Başkanvekili İrfan Mutluer,  OSBÜK Delegelerimiz Umur Temizer, Osman Çoban, Ali Rıza Gürakar ve Bölge Müdürümüz Ali Ulvi Akosmanoğlu, Ankara’da gerçekleştirilen Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu 17. Olağan Genel Kuruluna katıldı.

Türkiye’de bulunan 314 Organize Sanayi Bölgesi’nin çatı kuruluşu olan, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) TOBB Konferans Salonu’nda 17. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. İki listenin aday olduğu Genel Kurul’da en çok oy Memiş Kütükçü ve ekibi tekrar OSBÜK Yönetim Kurulu'na seçildi.

Katılımın ve ilginin yüksek olduğu OSBÜK 17. Olağan Genel Kurulu’na  Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank, TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Ramazan Yıldırım da katıldı. 

Genel Kurulun açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, organize sanayi bölgelerinin Türkiye için öneminden bahsederek, Türkiye’nin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında yer alması hedefinde girişimci ve sanayicilere büyük görev düştüğünü söyledi.

Türkiye’nin geniş ve gelişmiş bir OSB tecrübesine sahip olduğunu belirten Varank, “Bu süreç içinde, OSB’lerimiz, Türk sanayisinin dünyayla entegre olmasını ve rekabet gücümüzün artmasını sağlayacak bir vizyona, hamd olsun kavuştular. Kendilerini büyütmekle kalmadılar, sanayimizin büyümesinde de lokomotif görevi üstlendiler.” ifadesini kullandı.

Genel kurula katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, OSB’lerin Türkiye’deki en önemli başarı hikâyelerinden birisi olduğunu söyledi. OSB’lerin, Türkiye’nin sanayileşmesini ve sanayinin Anadolu’ya yayılmasını sağladığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’nin dünyaya rol model olduğu konuların da başında OSB’ler geliyor. Yarım asırlık OSB tecrübemiz, artık çevre coğrafyamızda da rol model alınır hale geldi. Yine bugün, Çin ile İtalya arasında en büyük sanayi, üretim ve ihracata sahipsek, bunda OSB’lerin payı çok büyük. Elbette bu alanda daha yapmamız gereken işler de var. Türkiye’nin OSB modelini geliştirmeye devam etmeliyiz” dedi.

Afyonkarahisar OSB Başkanı Bekir Yeşilay, “Genel Kurul sonucunda Başkanlığa  (tekrar) seçilen Memiş Kütükçü ve ekibini tebrik eder ve sonuçların Organize Sanayi Bölgelerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama