Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSBÜK 15. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

Türkiye’deki organize sanayi bölgelerini temsil eden OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu)’ün 15. Olağan Genel Kurulu TOBB Konferans salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün de katıldığı genel kurulda, mevcut başkan Memiş Kütükcü yeniden seçildi. 

OSBÜK’ün yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Konya OSB Başkanı Memiş Kütükcü, Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütcü, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, İzmir Torbalı OSB Başkanı Hakkı Attaroğlu, Gebze Güzeller OSB Başkanı Adem Ceylan, Bursa OSB Başkanı Hüseyin Durmaz, İstanbul Deri OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Ünsal, Kayseri OSB Başkanı Tahir Nursaçan, ASO 2. ve 3. OSB Başkanı Seyit Ardıç, Çorum OSB Müteşebbis Heyet Üyesi Mustafa Yağlı ve Mersin Tarsus OSB Başkanı Sabri Tekli.

Toplantıya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün yanı sıra Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik, Müsteşar Prof. Dr. Ersan Aslan, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız ve OSB başkanları ile OSBÜK delegeleri katıldı.

Son olarak söz alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü de, sanayicinin, üretimin önünü açmak için yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bakan Özlü, OSB’lerin çatı kuruluşu olan OSBÜK’ün yapısının güçleneceğini vurgulayarak, istihdam sağlayan, üretim yapan OSB’lerin her zaman destekleneceğini söyledi.

1 Temmuz 2017’de yürürlüğe giren Üretim Reform Paketinin Türk sanayisine hayırlı olmasını temenni eden Özlü, bu paketle sahadan gelen taleplerin ve isteklerin karşılandığını bildirdi. Özlü, paketin OSB’lerin gelişmesi, büyümesi, etkinlik alanlarının artırılması için gereken düzenlemeleri barındırdığını vurgulayarak, şunları söyledi: “Üretim Reform Paketi neredeyse bütünüyle OSB’lerimizin önünü açan, onlara yeni ufuklar sunan bir kanun niteliği taşıyor. Üretim Reform Paketi ile ilgili uygulamalara süratle başlıyoruz. Bu cuma günü 10 şehrimizin valisini, sanayi sitesi yöneticilerini bakanlığımıza topluyoruz. (Sanayi sitelerinin) Taşınma konusu paketin bir bölümündeydi, bununla ilgili kendileriyle ilk toplantımızı yapıp süreci başlatıyoruz. İkincil dokümanlar konusunda da inşallah Üretim Reform Paketi’nin uygulama usul ve esaslarını ağustos ayı içerisinde tamamlayacağız.”

Özlü, TÜBİTAK merkezli Türkiye’nin teknoloji yönetim yapısında köklü bir reformu öngören bir tasarının da TBMM Sanayi Komisyonu’nda kabul edildiğine işaret ederek, “Genel Kurul aşamasında. İnşallah bunu da önümüzdeki dönemde kanunlaştıracağız. Şimdi önümüzdeki dönemde piyasa gözetimi ve denetimi ile ilgili bir çalışmamız daha var, inşallah onu da paydaşlarımızla istişare ederek, yıl sonuna doğru Meclise sevk etmeye çalışacağız. Bunun içerisinde TSE’nin yapılandırılması da var. İnşallah önümüzdeki aylarda istişare ederek, talepler doğrultusunda bunu da yasalaştıracağız” diye konuştu.

OSBUK 15. Olağan Genel Kurulu'na Bölgemizden; Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız İrfan Mutluer ve Bölge Müdürümüz Ali Ulvi Akosmanoğlu katılım sağladı.

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama