Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSB Yönetimi Güven Tazeledi

mansetscm

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgemizin 11. Olağan Genel Kurulu, ATSO toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 11. Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay ve yönetimi yeniden göreve seçildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra divan oluşturuldu. Toplantının divan başkanlığını Umur Temizer yaparken, yardımcılıklarını ise Liyaddin Yeşilkaya ve Abdurrahman Tuna gerçekleştirdi. Genel kurulda, ilk olarak OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu tarafından yönetim kurulu faaliyet raporu okundu. Daha sonra Bilal Çifti denetim kurulu raporunu ve Murat Şanaldı ise mali müşavir denetim raporunu okunarak toplantıya katılanları bilgilendirdi. Okunan raporlar üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Başkanımıza Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz

2013 yılına ait bütçenin kabul edilmesinden sonra üye aidatlarının bir kereye mahsus bu yıl içerisinde 2 katı toplanması da oyu birliği ile kabul edildi. Bu madde ile ilgili açıklamalarda bulunan Bekir YEŞİLAY, “Bugüne kadar yaptığımız alt yapı çalışmalarımızı üye aidatlarıyla bir yere kadar getirdik. Şimdiye kadar Belediye Başkanımız Burhanettin ÇOBAN’ın destekleriyle yollarımızın bir bölümünü asfaltladık. Başkan Çoban belediye imkanları konusunda OSB’ye çok ciddi destekler verdi. Belediyemiz arıtma ve asfalt konusunda şimdiye kadar OSB’ye 400 ile 500 bin tl civarında destek verdi. Biz ise karşılığında 1 lira bile harcamadık. Bu yıl ise Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde sıcak asfalt konusunda bize yine destek verecekler. Bizde belediye’ye belli bir miktarda maddi katılım yaparsak yollarımız sıcak asfaltla kaplanacak. Şimdi den Belediye Başkanımız Burhanettin Çoban’a üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Bizde üye aidatları konusunda bir kereye mahsus olmak şartıyla bu yıl üyelerimizden iki kat aidat toplamayı talep ediyoruz. Diğer bir konu ise Vor istasyonu konusu. Bu Vor istasyonu ile ilgili önemli gelişmeler var. Eğer gelişmeler beklenildiği gibi giderse üye aidatları ile ilgili herhangi bir talebimiz olmayacak” dedi.

Genişleme Kararı Alındı

Genişleme çalışmalarında kurumlar arasındaki pürüzlerin giderilmesinde büyük katkısı olan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet MÜHSÜRLER’e teşekkür eden Bölge Müdürümüz Ali Ulvi AKOSMANOĞLU, İlimizde üretim, İstihdam ve İhracatı arttırmak ve Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgemizde katma değeri yüksek, ileri düzey teknolojik yatırım yapmak amacıyla yer talebinde bulunan yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek, Mevcut Organize Sanayi Bölgemize bitişik Bölgemizin Kuzeydoğu yönünde yaklaşık 360 Hektarlık bir alanın, Bölgemizin Güney yönünde yaklaşık 13 hektarlık bir alanın ve Lojistik Merkez ve Sosyal Tesisler kurmak amacıyla Şahitler Kayası arkasında bulunan 30 Hektarlık bir alanın Organize Sanayi Bölgemize ilave edilmesi gerektiğini bildirdiDivan Başkanı tarafından Afyonkarahisar OSB’nin genişlemesi Genel Kurulun oyuna sunuldu. Yapılan oylamada, Afyonkarahisar OSB’nin genişlemesi OYBİRLİĞİ ile kabul edildi.

Oylamanın ardından OSB Yönetim Kurulu Başkanımız, Genişleme alanında bulunan arsaların özel mülkiyet olduğunu, bunların alınmasında şaibelere ve dedikodulara yer vermemek üzere katılımcılar arasından altı (6) Yönetim Kurulu’ndan da iki (2) üye olmak üzere sekiz katılımcının oluşturduğu bir komisyon kurulmasını talep etti. Genişleme sahası içerisinde kalan arsaların satın alınması ve satınalma prensiplerinin belirlenmesi amacıyla 6’sı katılımcı ve 2 Yönetim Kurulu üyesi tarafından oluşturulan 8 kişilik komisyon kurulması amacıyla Divan Başkanlığına teklif verdi. Teklif oybirliği ile kabul edildi.  


Gündem maddelerinin görüşülmesinden sonra seçime geçildi. Seçime tek liste ile giren Bekir YEŞİLAY, yapılan açık oylama sonrasında oy birliği ile yeniden OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeler
Bekir Yeşilay
Erkan Karaağaçlıoğlu
Tahsin Oğuz
Celalettin Mühsürler
İrfan Mutluer
  Yönetim Kurulu Yedek Üyeler
Ercan İşlek
Osman Çoban
Abdül Kadir Bayana
Mehmet Emin Öztaş
İsmail Bal
     
Denetim Kurulu Asil Üyeler
Bilal Çiftçi
Süleyman Mazlum
  Denetim Kurulu Yedek Üyeler
İsmail Mazlum
İsmail Palalı
     
Osbük Üyeler
Bekir Yeşilay
Mehmet Melih Yurter
  Osbük Yedek Üyeler
İrfan Mutluer
Erkan Karaağaçlıoğlu

 

gnlkrl1
 
gnlkrl2
 
gnlkrl3
 
gnlkrl4
 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama