Çarşamba, Ocak 27, 2021
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSB Parselleri Denetim Toplantısı Yapıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2010/2 sayılı Genelgesi doğrultusunda, İller genelinde mevcut tüm OSB'lerin parsel tahsis, satış ve devir işlemleri ile ruhsat ve izinlerin 6 ayda bir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na raporlanmasını sağlamak üzere, İl Valiliğimiz Koordinatörlüğünde oluşturulan "OSB Parselleri Denetim Komisyonu" 2019 yılı 1. dönem sonuçlarını tespit etmek amacıyla Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz Başkanlığında, İscehisar OSB'de Toplandı. 

Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında İscehisar OSB’de yapılan toplantıya İscehisar Kaymakam Mehmet Miraç Topaloğlu, İscehisar Belediye Başkan Vekili Gülsefa Azgın, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Afyonkarahisar OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, İscehisar Mermer OSB Bölge Müdürü Muhammed Bacaksız ve Müteşebbis Heyet Üyeleri katıldı.

OSB’lerin Yanındayız

Toplanın açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlçelerimizin kalkınması için lokomotifi konumunda olan Organize Sanayi Bölgelerimizin çalışmalarını yakından takip ediyorum. Çünkü OSB’lerde yürütülen çalışmalar ve faaliyetler işadamlarımızı, çalışanları, ekonomiyi, kalkınmayı doğal olarak ilimizi ve ülkemizi etkilemektedir. Hiçbir Organize Sanayi Bölgemizi diğerlerinden ayrı gözetmeksizin onların büyümesini, daha çok işadamı, müteşebbis ve girişimcilere hitap etmesi için Valilik olarak elimizden gelen gayreti göstermekteyiz.” dedi.

İscehisar OSB Mermer Akademisi Devam Ediyor

İscehisar OSB hakkında bilgi veren İscehisar OSB Bölge Müdürü Muhammed Bacaksız Zafer Kalkınma Ajansı'ndan alınan güdümlü proje desteği ile  inşa edilen Mermer Akademisinin inşaatının devam ettiğinin bilgisini verdi. OSB'de boş parsel kalmadığının, genişleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Elektrik Tüketimimizde Artış Var

İscehisar OSB'nin sunumunun ardından Afyonkarahisar OSB hakkında bilgi veren Afyonkarahisar OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, Elektrik tüketiminin bir önceki yıla göre %10 oranında arttığını, ancak genel ekonomik sıkıntılar nedeniyle, tevsi yatırımlarda azalma olduğunu belirtti.

Yönetim kurulunun almış olduğu kararlar neticesinde Müdürlük personeli ve üçüncü şahıs ve şirketlere yapılan ihaleler neticesinde yapılan ve yapılmakta olan yatırımlar hakkında bilgi veren Afyonkarahisar OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, Genişleme çalışmalarının devam ettiğini, Şahitler Kayası Mevkisinin arkasında bulunan Lojistik Üs için projelendirme çalışmanın başladığını söyledi.

OSB Cami inşaatının ve 3. Sosyal ve İdari Tesisin inşaatının tamamlandığını belirten Ali Ulvi Akosmanoğlu, 3. Sosyal ve İdari Tesislerde, Sanayicilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda kiralama işlemlerinin başladığını belirtti.

Afyonkarahisar OSB'nin elektrik ihtiyacının artmasından dolayı TM 2 Trafo merkezi ile Bölgemiz arasına  6 sıra şeklinde toplam 8400 metre uzunluğunda kablo çekiminin tamamlandığını, önümüzdeki 20 yıl boyunca Bölgenin elektrik konusunda bir sıkıntı yaşamayacağını söyledi.

Organize Sanayi Bölgemizdeki işletmelerden çıkan Atıkların düzenli bir şekilde döküm yapılabilmesi için mülkiyeti Çimsa firmasına ait olan 2.Küçük Sanayinin arka kısmında bulunan 136.475,57 m2’lik gayrimenkul satın alınarak mülkiyeti Organize Sanayi Bölgemize geçtiğin belirtti.

 

 

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama