Cumartesi, Şubat 23, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSB'den TSE'ye Tam Destek

 

tse

 

OSB’den TSE’ye Tam Destek

            Türk Standartları Enstitüsü(TSE) Ege Bölge Müdürü Mustafa Karaman ve beraberinde heyet, Organize Sanayi Bölgesi Yönetimini ziyaret etti. Ziyarette, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Tahsin Oğuz ve İrfan Mutluer, OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu hazır bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay, ‘TSE ne isterse yanındayız. Oda istenirse oda, kat istenirse kat, mekan istenirse mekan, biz bu konuda hazırız’  dedi.

          Ziyarete TSE Ege Bölge Müdürü Mustafa Karaman, Özel Kalem Müdürü Bekir Çengelci, Hukuk Müşaviri Hüseyin Aytekin, TSE Afyon Temsilcisi Kürşat Bacanlı, TSE Eskişehir Temsilcisi İsmail Kaynarca’da katıldı. Ziyaret amaçlarından bahseden TSE Ege Bölge Müdürü Mustafa Karaman sanayicilerle işbirliği yapmak istediklerinden bahsetti. ‘Yerli sanayicilerin TSE’ye destek çıkmasını istiyoruz’ diyen Karaman;  “TSE olarak bölgemizde bir takım çalışmalarımız var. Yani Muğla’dan Eskişehir’e kadar bu havzasında bir takım çalışmalar yapıyoruz. Buradaki amacımız TSE’nin sahada olduğunu herkese anlatmak istiyoruz. TSE ciddi bir değişime uğradı. TSE artık ‘sanayici, vatandaş ayağıma gelip sıkıntısını bildirsin, hizmet talep etsin’ anlayışından sıyrıldı. TSE şu anda artık sahaya indi. Bundan dolayı şuanda bizler TSE personeli olarak sahada bulunuyoruz. Bu Türkiye genelinde böyle sadece bu bölgeye has bir durum değil. Bu çerçevede 24 Aralık’ta burada bir etkinlik yapacağız. Bu etkinlikte firmalarımıza teşekkür plaketi takdim edeceğiz. Ayrıca oraya Uludağ Üniversitesinden Öğretim Görevlisi olan bir arkadaşımız gelecek ve orada istatistik eğitimi verecek. TSE olarak yeniden sanayicilerle bir araya gelerek buluşmak istiyoruz bu yüzden buraya geldik. Orada önerileri dinlemek için platform oluşturmak istiyoruz. Bu yüzden sizden destek talep ediyoruz. Sizlerden iş birliği talep ediyoruz. TSE’ye sahip çıkmanızı istiyoruz. TSE sizlerin kuruluşudur. Kendi kuruluşunuza sahip çıkmaz iseniz yarın TSE’yi de eleştirme hakkına sahip değilsiniz. TSE şu anda kalite ile ilgili her türlü organizasyonu yapan, ülke içinden ve ülke dışında kaliteyi aktif hale getiren bir kamu kuruluşudur. Biz kamu kimliğimizi kullanmıyoruz. Biz yerli bir kuruluşuz. TSE bu ülkenin akredite olmuş, belgesi dünyanın her tarafında geçerli olan, yerli bir kuruluştur. Yerli kuruluşumuza yerli sanayicimizin destek çıkmasını istiyoruz. Bundan dolayı size iş birliği teklifinde bulunuyoruz”

            “Afyon’da daha fazla yer almak istiyoruz”

             TSE Özel Kalem Müdürü Bekir Çengelci ise TSE olarak yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda temsilcilikler açtıklarını, bu anlamda personel sayılarını ve teşkilatlarını genişlettiklerini söyledi. Afyonkarahisar’da daha fazla yer edinmek istediklerini kaydeden Çengelci, “Afyon’da TSE olarak daha fazla yer almak istiyoruz. TSE olarak yurt içinde ve yurt dışında büyük bir açılım içeresine girdik. Yurt dışında şu an itibariyle 20’yi aşkın ülkede 30’u aşkın bir ofis açtık. Yurt içinde de hem personel sayımızı artırıyoruz, hem teşkilatımızı genişletiyoruz, hem de bölgelerde de yerel uzmanları kullanmak adına ‘dış uzman’ adını verdiğimiz uygulamaya geçtik. Bildiğim kadarıyla 20 ya 30 teknik uzmanımızla eğitim ve sertifikasyon işlemleri gerçekleştirildi. Yerel kalkınma açısından TSE olarak elimizden ne geliyorsa yapmak istiyoruz. TSE’ye baktığınızda asansörlerin bakımından, hizmet yeri belgelendirmeye, sanayi kuruluşlarının her türlü test ve laboratuarlarına kadar çok büyük bir hinterlandı olan alana hizmet veriyoruz. Biz bu hizmet alanını da sanayicilerimize aktarmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

             “TSE bizim yıldızlı markamızdır”

            Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, TSE ile olan ilişkilerinin çok güçlü olduğunu ifade etti. TSE’nin ‘Yıldızlı bir marka’ olduğunu kaydeden Yeşilay, TSE’ye her anlamda desteğe hazır olduklarını söyledi. Yeşilay, şöyle konuştu; “Kürşat Bey buraya geldikten sonra sahadaki çalışmaların arttığını bizler gözlemledik. TSE bizim yıldızı olan bir markamız olarak biliyoruz. Sadece Türkiye değil, eski doğu bloku ülkelerinde bu belgenin verildiğini biliyoruz. İşimizin gereği de TSE ile olan ilişkilerimizde çok fazla. Kürşat Bey’den önce de sonra da TSE’den istediğimiz verimi aldık. Şimdiden sonraki süreçte de verimliliği artırmak amacıyla ne yapılması gerekiyorsa biz her zaman varız. Oda istenirse oda, kat istenirse kat, mekan istenirse mekan, biz bu konuda hazırız. Kalite çıtasını artırmak için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız.” 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama