Pazartesi, Mart 25, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

OSB Ağaçlandırma Çalışmaları

 osbagcln

            Orman İşletme Müdürlüğünden temin edilen 6500 adet fidan Organize Sanayi Bölgesinin değişik alanlarında dikilmeye başladı. Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve Müdür Ali Ulvi Akosmanoğlu dün bazı fidanları beraber diktiler.

            "10 çeşit tür fidan dikilecek"

            Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve Müdür Ali Ulvi Akosmanoğlu tarafından fidanların bir kısmı dün dikilmeye başladı. 6500 adet fidanın OSB'ye dikilmeye başlandığını belirten Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu, toprağa ve havaya uygun 10 çeşit tür fidan bu alana dikileceğini söyledi. Kalyoncu, " Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay'ın önderliğinde OSB'ye böyle bir ağaçlandırma çalışmasına başladık. Buraya 6500 civarında ağaç dikimi gerçekleştireceğiz. Kullandığımız türler buranın türüne uygun, yetiştirme şartlarına uygun fidanlardı. Karaçam, mavi ladin ,sedir ,akçaağaç, dişbudak, leylak, ardıç ve katalpa gibi hem estetik hem de yöreye uygun türler kullandık"dedi.

            "Sanayicilerden ricada bulundu"

            Fidanların bir kısmının da firmalara dağıtıldığını söyleyen Müdür Kalyoncu, Firma sahiplerinin de yaz aylarında bu fidanları sulamasını istedi. Kalyoncu, " İlimiz yağış açısından sıkıntılı bir memleket bu yüzden sanayicilerimize verdiğimiz fidanları özellikle yaz kuraklığı dediğimiz temmuz, ağustos eylül aylarında mümkün mertebe sulama yaparlarsa sanayi bölgemizde bu fidanların başarılı olma şansı çok yüksektir. Yine biz elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu fidanların dikiminden sonra ilerleyen aylarda tekrar fidan dikimi gerçekleştireceğiz" dedi.

            "Ağaçlandırma çalışmaları devam edecek"

            Başta Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu'ya teşekkür eden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, yeşillendirme çalışmalarının bununla kısıtlı kalmayacağını ilerleyen aylarda ağaçlandırma çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Yeşilay, " Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu OSB'nin yeşillendirilmesi konusunda kendisi bizzat birebir ilgileniyor. Bu konuda bakanımız çok ciddi destek veriyor. Şimdi den OSB adına bakanımıza teşekkür ediyorum. OSB'nin toprağına ve havasına uygun fidan türlerini Orman İşletme Müdürümüz Metin Kalyoncu ile beraber tespit ettik. 6500'ye yakın 10 çeşit tür fidanın dikimine başladık. Bu fidanların bir kısmını firmalarımıza da dağıttık. İlerleyen aylarda yine kapsamlı bir şekilde fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki yıllarda OSB'miz yemyeşil olacak" dedi.

            "Bölgemiz yemyeşil olacak"

            Orman İşletme Müdürlüğü tarafından temin edilen 6500 fidanı daha önce tespit ettikleri alanlara dikeceklerini söyleyen Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, bir kısmının firmalara dağıtıldığını diğer kısmının ise kendi elemanları vasıtasıyla tespit edilen yerlere dikilmeye başladığını ve kısa zamanda bölgenin yemyeşil olacağını söyleyerek Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na ve Orman İşletme Müdürü Metin Kalyoncu'ya teşekkür etti.

 
osbagcln1
 
osbagcln2
 
osbagcln3
 
osbagcln5
 
osbagcln4

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama