Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Bölgemizi Ziyaret Etti

veyseleroglu

               Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret etti. Bakan Eroğlu ziyarette, Afyonkarahisar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’dan Afyonkarahisar OSB ve genişleme çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

 

            Ziyarette, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay,  Desteklerinden dolayı Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na teşekkür etti. Afyonkarahisar OSB Yönetim Kurulu Başkan Bekir Yeşilay “ Sayın Bakanımız sayesinde Elektriği daha indirimli alıyoruz, Sayın Bakanımızın ve İl Orman İşletme Müdürlüğü’nün destekleri ile geniş çaplı ağaçlandırma çalışması yaptık. Toprak analizine kadar her konuda bize destek oldukları için Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Vor istasyonu ile üniversite ile birlikte çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda da Sayın Bakanımızdan yardımlarının devam etmesini istiyoruz” dedi.

 

            Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'da sanayiye büyük önem verdiklerini belirtti. Afyonkarahisar'ın bütün yolların kavşak noktası olduğunu ifade eden Eroğlu, Afyonkarahisar için yeni bir karar alındığını, kentin batı bölgesinde ikmal ve malzeme ihtiyaçlarının karşılanacağı askeri bir birlik oluşturulduğunu bildirdi.

 

            Eroğlu, Afyonkarahisar'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Türkiye'deki en büyük ikmal merkezi olacağını belirterek, Afyonkarahisar'ın bütün yolların, hatta hızlı trenlerin kavşak noktası olması kente bir üstünlük sağlıyor." dedi.

 

            Afyonkarahisar'ın teşvikten de en çok istifade eden iller arasında olduğunu dile getiren Eroğlu, bunun çok önemli bir avantaj sağladığını ifade etti.

 

            "Afyonkarahisar'ı Ege Bölgesi'nin yıldızı yapacağız diye söz verdik, şimdi Türkiye'nin yıldızı olacak" diyen Eroğlu, şunları söyledi:

 

            "Şu anda, Afyonkarahisar büyük şehirlerle yarışıyor. Ben de bundan dolayı mutluluk duyuyorum. Afyonkarahisar'a gelenler, muazzam bir dönüşüm yaşandığını söylüyor. Afyonkarahisar dünyada sayılı termal turizm merkezi oldu. Şimdi ise Afyonkarahisar'ı sağlık turizminin merkezi yapıyoruz. Bütün dünyada protokoller imzalandı. Kuzey ülkelerden, orta Asya'ya kadar, ülkelerde fizik tedavi için, kaplıcadan sağlanacak şifalar konusunda büyük bir adım atıldı."dedi.

 

 
veyseleroglu1
 
veyseleroglu2
 
veyseleroglu4
 
veyseleroglu5
 
veyseleroglu6
 
veyseleroglu8
 
veyseleroglu7

 

 

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama