Cumartesi, May 25, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Nuriddin Amankul Bölgemizi Ziyaret Etti

 

Kazakistan Cumhuriyeti Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı Türkiye Temsilcisi Nuriddin Amankul, Kazakistan'daki yatırım olanaklarını Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgemizdeki firmalarımıza tanıtmak amacıyla Bölgemizi ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, bölgemizdeki gıda, mermer ve et entegre tesislerini ziyaret eden Nuriddin Amankul'a ziyareti esnasında, Danışmanı Giray Gayretli ve Çimkent Eyalet Valisi Canseyit Tüymebayev'in danışmanı Sezai Turan eşlik etti.

İki ülke arasında, sadece ekonomik değil, manevi ilişkiler ve değerler olduğunu ifade eden Nuriddin Amankul, bu ziyaretin ikili ilişkilerin devamlılığı açısından somut bir adım olduğunu kaydetti. Bu ilişkileri daha da ileriye götürmek istediklerini dile getiren Amankul, Afyonkarahisar'daki işadamlarını, yatırım olanaklarını görmek üzere Kazakistan'a davet etti. Amankul'un bu davetine olumlu yanıt veren OSB  Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay da Başkan Burhanettin Çoban'ın başkanlığında ve OSB'nin önderliğinde, Nisan ayı sonunda ilimizden bir grup işadamının Kazakistan'a iş seyahatinde bulunacağını söyledi.

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama