Pazartesi, May 25, 2020
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Milletvekilimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bölgemizi Ziyaret Etti

61, 62, 63, 64 ve 65. Hükûmetlerde Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı ziyaret etti. Milletvekili Eroğlu’nun ziyaretinde Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’de eşlik etti. OSB Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Mühsürler, Tahsin Oğuz, İrfan Mutluer, OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve sanayicilerin hazır bulunduğu ziyarette Milletvekili Eroğlu, sanayicileri ilgilendiren projelerle ilgili bilgiler verdi.  Sanayiciler ziyarette Eroğlu’na istek ve taleplerini iletti. Eroğlu’da sanayicilerin her zaman yanında olduklarını kendilerine ne talep gelirse yerine getirmek için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi.  

 DÜNYADA 115 MİLYAR DOLARLIK TIBBİ AROMATİK BİTKİNİN PAZARI VAR

 

İlaç üretim merkezi, Termal Şehir Projesi ve Endemik Bitki Üretim projelerinin sanayicileri yakından ilgilendirdiğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu; “Türkiye'de 11 bin tane bitki çeşidi var bu bitkilerin 3 bin 600’ü Afyonkarahisar’da yetişiyor. Bunların çoğu da endemik bitkidir. Ben şunu diyorum en çok şifalı bitki Afyonkarahisar’dadır. Cumhurbaşkanımızdan izin aldım. 5 milyon maliyetli merkez kurduk. 16 tane şifalı bitkinin kitapçığını çıkardık. Dünyada 115 milyar dolarlık tıbbi aromatik bitkinin pazarı var. Türkiye zengin bu konuda zengin çünkü bizde çok fazla çeşitlilik var. 3 yıldır çalışıyoruz. 16 bitkiyle ilgili kitapçık çıkardık. Bu bitkilerden çay, yağ ve kozmetik ürünler elde etmek mümkün. Bu konuda bir yerden başlamak gerçekten güzel bir gelişme. Konya şuanda Avrupa'ya ihracat yapıyor. İmkanımız var, her şey sanayicilerin emrinde. Bunu bizim sanayicilerimizde yapabilir.”  

 TERMAL ŞEHİR KURACAĞIZ

 

Afyonkarahisar’a kurulması planlanan termal şehir projesiyle ilgili de konuşan Eroğlu; “Cumhurbaşkanımız termal şehir kurma talimatı verdi. Bir deniz turisti gelince 600 ile 1000 dolar arasında harcama yapıyor. Hizmet sektörü büyük gelir sağlıyor. Bununla ilgili teşvik çıkarılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan bu konuda ricada bulunduk. Bu konuyla ilgili muazzam dev projemiz hazır” dedi.

 İLAÇ ÜRETİM MERKEZİ KURACAĞIZ

 

Afyonkarahisar merkeze ve Bolvadin İlçesine kuracakları İlaç Üretim Merkezi Projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan söz aldıklarını belirten Eroğlu; “Bir süredir üzerinde çalıştığımız, araştırmalar yaptığımız bu tesisin Afyonkarahisar’a ve Bolvadin’e kurulması yönünde söz aldık. Akademik seviyede girişim ve incelemelerde bulunduğumuz bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza da ilettik. 20 kadar profesör ve akademisyen Afyonkarahisar ve Bolvadin’i ve yapılacak yatırımı inceleyerek olumlu görüş bildirdiler. Biz ilgili firma ile birlikte yol haritasını belirledik” diye konuştu.

 AFYONKARAHİSAR’I ŞAHA KALDIRACAĞIZ

 

Bütün hedeflerinin Afyonkarahisar’ı kalkındırmak olduğunu kaydeden Eroğlu, bunun için çalışmaları son sürat sürdürdüklerini ifade etti. Eroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; “Yani tarımda, ziraatta, termal turizmde, sağlık sektöründe, spor turizminde, tabiat ve doğa turizminde Afyonkarahisar’ı şaha kaldıracağız, hedefimiz bu. Biz Afyonkarahisar’ın ufkunu çok açtık. Afyonkarahisar’a o kadar çok büyük yatırım yaptık ki, şuanda kişi başına en çok yatırım yapılan yer Afyonkarahisar’dır. Şuana kadar 21 buçuk Milyar TL’lik yatırım yaptık. Hastaneler, barajlar, göletler ve diğer bütün tesisleri yaptık. Afyonkarahisar’ın çehresi çok değişti. Sanayiciler bizim başımızın tacıdır. Ben esnaf çocuğuyum. Yani sanayicilerin, esnafın her zaman temsilcisi oldum.”

 ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’da,  Orman ve Su İşleri Bakanı ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun her zaman sanayicilere destek verdiğini söyledi. Yeşilay şöyle devam etti; “İster AK Parti olarak düşünelim isterseniz de Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olarak düşünelim. Biz buna organizedeki sanayiciler olarak yaptıklarınız yapacaklarınızın garantisidir mantığıyla bakıyoruz. 2007 yılında ben göreve gelmiştim. Sizde bakan olmuştunuz. O dönemden beri sanayicilere çok büyük destekleriniz oldu. Biz sizlerden her zaman memnunuz. Her konuda sanayicimize sanayimize ne sorunumuz olursa destek oldunuz. Biz sanayiciler olarak ne istiyor isek bire iki, ikiye üç, üçe beş verildi. Bizler bakanımızın arkasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üzerimize ne düşüyorsa da yapmaya hazırız.”

 ÜNİVERSİTE İLE ORGANİZE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLSUN

 

Üniversite ile organizenin işbirliği içinde olması gerektiğini kaydede Yeşilay; “Tahmin ediyorum bu ayın içinde Afyon Kocatepe Üniversitemize Rektör atanacak. Yeni rektörümüzle birlikte çalışmak istiyoruz. Yeni rektörümüzün sanayici ve organizeyle biraz daha ikili ilişkilerinin iyi olması noktasında sizlerden destek istiyoruz. Organize ve üniversite işbirliği çok çok önemlidir”

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama