Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

KUSİ Akademisyen Bilgi Sistemi Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından projelendirilen Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KUSİ) Sanayi, Laboratuvar ve Akademisyen Bilgi Sistemi’nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantısında Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve çok sayıda iş adamı katıldı.

Açılış konuşmasını yapan AKÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu, teknoloji transferinin teknolojik yeniliklerinin üçüncü kişilerin kullanımına sunulduğu, ticarileşebildiği ve gerçekleştirilen faaliyetlerin sözleşmelerle yürütüldüğü süreçlerin tamamı olduğu söyledi.

42 Adet Sanayi kuruluşu ziyaret edildi.

AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş ise bilime, teknolojiye, AR-GE ve inovasyona kaynak ayıran ülkelerin diğer ülkelere göre daha üstün konumda olduklarını söyledi. Sağbaş, "AR' GE ve inovasyon ekosisteminin kurulması ve sürdürülebilmesi, ' kalkınmaya büyük katkı" sağlamaktadır. Ekosistemin sürdürülebilmesini için kamunun üzerine düşen görevler“ bulunmaktadır. Bu kapsamda kamu-üniversite-sanayi işbirliğinin ', geliştirilmesi gelmektedir" diye konuştu.

AKÜ son derece önemli görev ifa ediyor

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr.Adem Uslu ise KÜSİ toplantılarının üçüncüsünü gerçekleştiğini söyledi. Uslu, "2. tcplantımızda kamu-üniversite ve sanayiciyi bir arada buluşturacak bir arada onların çalışmalarına zemin hazırlayacak bir web porta tasarımı demo şeklinde üniversite hocalarımız tarafından bize sunulmuştu. Hazırlanmış olan bu web portalı aracılığıyla sanayicimizin ve yatırımcımızın son derece işine yarayacak, onlar açısından faydalı olacak. Bu web portalı aracılığıyla ' Afyonkarahisar'da üniversite ve sanayiciler arasında önemli bir adım atma noktasındayız" dedi.

Afyonkarahisar'da 7 OSB olduğunu dile getiren Uslu, sözlerini şöyle sürdürdü:" Afyonkarahisar gerçekten ülkemizin önemli bir sanayi şehridir. Bunun yanında 1992 yılında kurulmuş olan AKÜ'nün bugün gelmiş olduğu nokta gerçekten çok güzel. Yine üniversitemiz bünyesinde açmış olduğu Teknopark'la yatırımcıyı ve sanayiciyi buluşturuyor. Üniversitemizin ilimiz yatırımcısına sağlamış olduğu desteği çok geniş bir zeminde bilgisayar başında ve akıllı telefon tuşuyla kullanılabilecek web portalının hayırlı olmasını diliyorum."

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Sanayi Laboratuvar ve Akademisyen Bilgi Sistemi (http://tto.aku.edu.tr) AKÜ öğretim elemanı Uzman Mehmet Yalvaç tarafından uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Toplantıya Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Isa Sağbaş, AKÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu, AKÜ Teknoloji Transfer Ofisi (SlTTO) Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Barış Gökçe ile yatırımcılar ve AKÜ öğretim görevlileri katıldı.

 

 

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama