Cumartesi, May 25, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği 2017

 

 

KOSGEB'den KOBİ'lere 50 Bin Liraya Kadar Faizsiz Kredi

-          Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 50.000-TL’yi almayacaktır.

-          Kredi vadesinin ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde olacaktır. Kredi 0 (sıfır) faizli olarak uygulanacaktır.

-          Teminat ve kefalet sıkıntısı çeken işletmelerin bu sorunlarının giderilmesini teminen Kredi Garanti Fonu A.Ş. ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği düzenlenecek protokole taraf olacaklardır.

-          Protokol yapılan bankalar teminat ve kefalet konusunda daha olumlu değerlendirme yapmaya yönlendirilmiştir.

 

Kimler Bu destekten Faydanalabilecek?

-                                2016 yılında, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğine başvuruda bulunmuş, 244.890 işletmeden söz konusu krediyi kullanarak KOSGEB tarafından destek ödemesi gerçekleştirilen işletmeler hariç olmak üzere, başvurusu bulunan ve gerekli şartları taşıyan tüm işletmelerin, bu programdan faydalandırılması planlanmış olup, bu işletmelerin tekrar başvuru yapmasına gerek yoktur. Önceki başvuruları geçerli sayılacak. Başvuru yapamayan özellikle mikro işletmelerin yeni başvuru yapmalarına imkan sağlamaktadır.

-                                 KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı, 2015 yılı KOBİ Beyannamesi onaylı ve KOSGEB Desteklerinden yasaklı olmayan mikro işletmeler (Yıllık net satış hasılatı 1 Milyon liranın altında olan ve 10 kişiden az çalışan sayısı olan işletmeler) destekten öncelikle yararlanacaklardır.

 Başvuru Değerlendirme Kriterleri Nasıl Olacak?

 

-          Tüm başvuru yapan işletmeler güvenlik soruşturmasından geçirilecektir.
-          İşletmeler; Çalışan sayısı ve Net Satış Hasılatı daha az olandan başlayarak sıralanacaktır.
-          14/12/2015 Tarih ve 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ie Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılan 30.000 TL faizsiz krediden yararlanan Esnaf ve Sanatkarlar 2017 yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği Programından yararlanamayacaklardır.

 Başvurular 10-20 Şubat 2017 Tarihleri aralığında alınacak

 

            İşletmeler 10-20 Şubat 2017 tarih aralığında sıfırfaiz2017.kosgeb.gov.tr internet adresinden başvuruda bulunabileceklerdir.

             Kredi faiz desteğine başvuru öncesinde, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olma şartı aranmayacaktır. KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olmayan işletmelerin Kredi faiz desteğine hak kazanmaları durumunda, kredi kullanımından önce KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmaları ve onaylı KOBİ Bilgi Beyannamelerini oluşturmaları gerekecektir.

            Başvuru sonrasında 27 Şubat 2017 tarihinden itibaren kredi faiz desteğine hak kazanan işletmelere sms ve bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Bu aşamadan sonra belirlenen işletmeler Bankalara başvurarak kredi işlemlerini başlatabileceklerdir.

 Detaylı Bilgi İçin KOSGEB adresini ziyaret ediniz.

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama