Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

KOSGEB'den OSB'ye Ziyaret

kosgebziyaret1

 

KOSGEB’den OSB’ye ziyaret

KOSGEB Başkan Yardımcısı Selma Tezyetiş OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Tezyetiş : “Bakan Bey’in Afyonlu olması Afyonkarahisar için büyük bir avantajdır” dedi

Bir dizi ziyaretler için ilimize gelen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi(KOSGEB) Başkan Yardımcısı Selma Tezyetiş, KOBİ Haftası olması nedeniyle Afyonkarahisar’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Organize Sanayi Bölgesi(OSB)’yi de ziyaret eden Tezyetiş ve beraberindeki Afyonkarahisar Hizmetler Merkezi Müdürü Mahmut Güngör'ü, Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Yönetim Kurulu Üyeleri Celalettin Mühsürler, Tahsin Oğuz ve OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu karşıladı. Ziyarette karşılıklı görüş alış-verişinde bulunulurken Başkan Yardımcısı Selma Tezyetiş, Afyonkarahisar’ın en büyük mermer stoğuna sahip olduğunu bildiklerini fakat yakın zamanda Diyarbakır’ın daha büyük stoklara sahip olduğunu öğrendiklerini ifade etti. Ama Diyarbakır’da bu stokların verimli kullanılamadığını, Afyonkarahisar’ın daha az stoğu olmasına rağmen bu stoğu daha iyi kullandığını ifade etti. Tezyetiş; “Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğu’da Afyonkarahisarlı. Afyonkarahisar’ın bir bakana sahip olması gerçekten burası için büyük bir avantaj. Su üzerine olan bilgisiyle bu bakanlık görevini de oldukça iyi şekilde yürütmesini sağlıyor. Burası gerçekten beni etkiledi. Genelde büyük şehirlere gittiğimizde hep OSB’ler dolu oluyor. Ama Afyon’da dolu olması beni gerçekten mutlu etti. Biz hep OSB’lerimiz boş olmasından işlememesinden şikayet ediyoruz. İnşallah bir sonrakini de yaparsınız da o da dolu hale gelir. ”

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken yeni projede sona gelindiğini ifade etti. OSB ile ilgili bilgiler veren Yeşilay, bölgede ağırlıklı olarak mermer, et işleme kombineleri, lokum, şeker, helva üzerine fabrikalar olduğunu ifade etti. Yüzde 35’in üzerinde tarım aletleri üreten firmanın olduğunu çevrede en dolu olan sanayi bölgesinin burası olduğuna dikkat çeken Yeşilay; “Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu sağolsun desteğini bugüne kadar hiç esirgemedi. Belediye Başkanımız da aynı şekilde büyük destekleri var OSB için. Daha önce hiçbir belediye başkanını vermedi desteği şuanda mevcut başkan sağolsun bizlere veriyor. Burası yüzde 99 kapsiteyle çalışıyor. Hiç boş yerimiz kalmadı. İkinci bir OSB için yeni projede sona gelindi. Kanunların verdiği yetki çerçevesinde KOSGEB müdürümüz devamlı olarak sanayiciye her konuda yardımcı olmaya çalışıyorlar. Bu ziyaret bir hafta öncesinden organize edildi. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şimdiden sonra da destek vereceklerine inanıyoruz” ifadelerine yer verdi. 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama