Çarşamba, Ocak 27, 2021
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

İl Valimiz ve Belediye Başkanımız Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret ettiler

İl Valimiz Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek Organize Sanayi Bölgemizi ziyaret ettiler.

Ziyarette, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Mutluer, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Mühsürler ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu hazır bulundu.

Vali Gökmen Çiçek’in ziyaret ve incelemelerine Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’te eşlik etti. Ziyarette OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, OSB'nin mevcut durumu ve yapılan çalışmalar hakkında sunum yaptılar. 

Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, 1984 yılında faaliyetlerine başlayan Afyon Organize Sanayi Bölgesinin 314 parsel sayısının bulunduğunu ve faal durumda olan 284 işletmede toplamda çalışan sayısının 8 bin 179 olduğunu söyledi. Yüzde 100 doluluk oranına ulaşan OSB’de yeni yatırımcılar için genişleme çalışmalarının yanı sıra altyapı çalışmaları ve elektrik trafolarının yenilenmesi noktasında da çalışmalar hızla yürütüldüğünü belirtti. OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu, mesleki eğitime katkı olması amacıyla Milli Eğitim Müdürlüğü'ne 14 bin metrekarelik arazinin tahsis edildiğini bunun yanı sıra bölgemizde 2 Teknik kolejin bulunduğunu söyledi.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, mermer atıklarının depolanması amacıyla 140 bin metrekareye yakın arazinin bedeli mükabilinde satın alındığını, OSB'nin en az 20 yıllık mermer atığı sorunun olmadığını belirtti.

Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Yönetim Kurulu'nu ziyaret ettikten sonra OSB'de bulunan işletmeleri ziyaret etti.

Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve OSB Başkanı Bekir Yeşilay ile birlikte OSB’de faaliyet gösteren Motif Söve ve Botaş Nehir Tekstil fabrikalarında da incelemelerde bulunarak, yapılan iş ve işlemler ile üretim aşamaları konusunda firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Ziyaret ve incelemeleri sırasında Koronavirüs tedbirleri konusunda da uyarılarda bulunan ve hepimizin sağlığı için alınan tedbir kurallarına uyulması gerektiğini önemle belirten Vali Gökmen Çiçek, maske ve dezenfektan dağıttı.

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama