Pazartesi, Mart 25, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

BELEDİYE OSB İŞBİRLİĞİ

imza

FABRİKA ATIKLARINA ÖN ARITMA

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından duyurulan Sürdürülebilir Kırsak-Kentsel Altyapı Mali Destek Programı doğrultusunda, Organize Sanayi Bölgemiz tarafından hazırlanan ön arıtma tesisi projesine, Afyonkarahisar Belediyesi de dahil oldu. Projede iştirakçi kuruluş olan Belediye ile OSB Yönetimi arasında görüşmeler tamamlanarak, imzalar atıldı.

Zafer Kalkınma Ajansı'nın SÜKAP adı altında kamu kuruluşlarına yönelik başlattığı destek programı için proje hazırlayan Organize Sanayi Bölgemiz ile iştirakçi kuruluş olan Afyonkarahisar Belediyesi arasında anlaşma sağlandı. Projenin ZEKA tarafından kabul edilmesi halinde fabrika atıkları ön arıtmadan geçtikten sonra kolektör hattı vasıtasıyla Belediye Atık Su Arıtma Tesisi'ne sevk edilecek. İki ayrı tesiste arıtılan atıklar, daha temiz bir şekilde Akarçay Havzası ve Eber Gölü dökülecek.

"Belediye'nin yükünü hafifleteceğiz"

Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın makamında bir basın toplantısı düzenlendi. Organize Sanayi Bölgesi Müdürümüz Ali Ulvi Akosmanoğlu, projenin ZEKA tarafından kabul edilmesi halinde, ihale ve yapım süreçleri dahil 18 ayda tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanımız Bekir Yeşilay ise oluşturulan proje sayesinde Afyonkarahisar Belediyesi'nin yükünü hafifleteceklerini söyledi. Bekir Yeşilay; "Bu projemiz, en çok Afyonkarahisar Belediyesi'ni ilgilendiriyor. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki kombinelerden çıkan kan ve yağ türü atıkları arıtmak çok zor. Bu atıkların kirlilik oranlarını ön arıtma tesisinde düşüreceğiz. Böylelikle Afyonkarahisar Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi'nin de yükünü hafifletmiş olacağız. Beklentimiz odur ki; projemiz Zafer Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilir" diye konuştu.

"Önemli bir konuya çözüm olacak"

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Zafer Kalkınma Ajansı'nın her yıl değişik projelere destek olduğunu ifade etti. Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi'nin önemli bir konu üzerinde proje hazırladığını aktaran Başkan Çoban; "Son üç yıl içerisinde Türkiye çapında kalkınma ajansları kuruldu. İlimizin de dahil olduğu TR 33 bölgesinde Afyonkarahisar, Manisa, Kütahya ve Uşak illerinden oluşan Zafer Kalkınma Ajansı kurularak faaliyetine başladı. Ajansımız her yıl değişik projelere destek veriyor. Bu yıl da kamu kurumu sayılan, birlikler, organizeler, üniversiteler, belediyeler, özel idareler, kaymakamlıklar ve köylere hizmet götürme birlikleri gibi kuruluşlara, sürdürülebilir kentsel altyapı projeleri için destek vermek için program hazırladı. Afyonkarahisar OSB Müdürlüğü de gerçekten ilimiz için ihtiyaç olan çok önemli bir konuya çözüm olacak bir proje yapmış. Belediyemiz de bu projelere iştirakçi olarak katılıyor" dedi. Projenin başarıyla ajanstan geçmesini temenni eden Başkan Çoban ön arıtma ile birlikte özellikle Akarçay havzası ve Eber Gölü'nün çok ciddi bir şekilde kirlilikten arınacağını aktardı.

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama