Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Bakan Veysel Eroğlu OSB'deki İşadamlarımız ile Bir Araya Geldi

Bakan Eroğlu, işadamları ile bir araya geldi

1 Kasım seçimleri öncesi Afyonkarahisar’da bir dizi temaslarda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Organize Sanayi Bölgesin de (OSB) faaliyet gösteren sanayici ve iş adamları ile Korel Termal Otelde bir araya geldi.

Programın açılış konuşmasını yapan OSB Başkanı Bekir Yeşilay, son dönemlerde Susuz, Beyyazı, Çıkrık, Fethibey, Çayırbağ, Erenler ve Üniversiteden gelen kirli su Organize Sanayi Bölgesinde birleştirilerek yapılması planlanan Arıtma Tesisi Projesine dikkat çekti. Yapılacak projenin masraflarını iki defa karşıladıklarını ve bu konuda Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun bilgisi olduğunu söyleyen, OSB Başkanı Bekir Yeşilay, “600 bin TL sadece proje masrafı yaptık. 40 milyon TL ihale bedeliyle DSİ Genel Müdürlüğü ve Bakanımız ile beraber protokol yaptık” dedi.

“BAKANIMIZIN SORUNU ÇÖZECEĞİNE İNANIYORUM”

Yapılan protokolün ardından Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı aşamadıklarını belirten Yeşilay, “Ama Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu önümüzdeki süreçte aşacak. Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu, öyle fedakarlıklar yaptı ki son 1 senede Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a bizim yanımızda teklifi şu oldu: “Bu 40 milyon bedele karşılık bizim projeyi yatırım programına alıver, bende senin memleketin veya söylediğin yere 80 milyon TL’lik yatırım yapacağım” demesine rağmen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz çok direndi. Ama Bakanımız o zamanda söyledi şimdi de söylüyor bende bir şeyde istemiyorum. Ancak Bakanımızın bu sorunu çözeceğine inanıyorum” diye konuştu.

“DEVLETİMİZ YENİ YATIRIMLAR VE TEŞVİKLER VERİYOR”

İki konuyla ilgili bilgilendiren Yeşilay, “Birincisi bu geçmişe dayalı yaptıklarınız ve yapacaklarınız ile bilgilendirdikten sonra biz şöyle geriye dönüp baktığımız zaman devletimiz, hükümetimiz yeni yatırımlara çok ciddi teşvikler veriyor. Şimdi Organize Sanayi Bölgesinde 309 tane parselimiz var ve yeni yenide başlanıldı iyileştirme, yenileştirme projelerine de destek veriyorsunuz. Şuanda 550 tane elektrik abonemiz var.  Şimdi bu pers fekte bakıldığı zaman bizlerin öyle sanayicileri var ki; yeniden yatırım yapma yerine desteklerle yenileştirme ve iyileştirme adı altında destekler verildiği zaman hem ihracatımızda hem de istihdamda çok daha verimli olacağına inanıyorum. İnşallah 1 Kasımda yapılacak olan seçimlerin ardından sizler seçildikten sonra bu konularla ilgili sizleri rahatsız edeceğiz ve bizlere bu konuda destek olacağınıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“MESELE KESİNLİKLE AK PARTİ MESELESİ DEĞİLDİR”

Toplantıya katılan sanayici ve iş adamlarıyla yakından ilgilenen Bakan Veysel Eroğlu,Konuşmasında yaklaşan 1 Kasım seçimlerine değinen Bakan Eroğlu, şunları söyledi: “Koalisyonun ne demek olduğunu gençler bizzat yaşayarak öğreniyor. Siz iş adamlarımız istikrarsızlığı ne demek olduğunu bizzat yaşayarak öğrendiniz.  Dolayısı ile bu mesele artık AK Parti meselesi değildir kesinlikle. Bu mesele tamamen memleket meselesidir. Dolayısı ile sevgili hemşerilerim ben yapılanları anlatmayacağım. Özellikle Afyonkarahisar için büyük düşünüyoruz. Ege Gelişim Projesi (EGEGEP) ile Afyonkarahisar başta olmak üzere Ege bölgesine muazzam tesisler yapılacak ve 25 milyar TL harcanacak. Millet özellikle faiz lobisi gibilerine müsaade etmeyecek ve millet bu oyunu gördü, bozacak. Netice itibari ile sizden 1 Kasım’da ya Türkiye istikrara kavuşacak, ilerlemeye devam edecek bakın nereden nereye geldik. Artık bakın kendi gücüyle her şeyi yapan Türkiye var.”

“TOPLANTIYA YOĞUN KATILIM”

Ayrıca toplantı’da AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya ile Milletvekili Adayı Mehmet Koca’da iş adamlarına hitap etti. Korel Termal Otel’de gerçekleşen toplantıya Bakan Eroğlu’nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya,  İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Milletvekili adayları Mehmet Koca ve Cengiz Sağlam, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş adamları ve sanayiciler katıldı.  

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama