Cumartesi, May 25, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Atıksu Arıtma'da Büyük Yatırım

Orman ve Su işleri Bakanı hemşerimiz, Prof. Dr. Veysel Bakanı Eroğlu, proje bedeli yaklaşık 50 Milyon lira olan Kuzey Yakası Kollektör Hattı ile Organize Sanayi Bölgesi Ön Arıtma Tesisi inşaatının proje imza törenine katıldı. Yapılacak olan tesisle Organize Sanayi Bölgesi, Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Çıkrık, Beyyazı, Susuz, Fethibey, Çayırbağ beldeleri ile Erenler Mahallesinin atık suları İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine ulaşacak

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin projeleri arasında yer alan Kuzey Yakası Kollektör Hattı ile yaklaşık 50 Milyon liraya mal olacak Organize Sanayi Bölgesi Ön Arıtma Tesisi inşaatı protokol imza töreni Güral Termal Otelde gerçekleşti. Gerçekleşen imza törenine hemşerimiz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da katıldı.

Beldelerin Atık Su sıkıntısı son bulacak

İmzalanan protokolle birlikte Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere, Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü, Çıkrık, Beyyazı, Susuz, Fethibey, Çayırbağ beldeleri ile merkeze yeni bağlanan Erenler Mahallesinin atık sularının İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine ulaşacak. Bu sayede uzun yıllardan beri ilimizin kuzeyinde yer alan belde ve köylerin yaşamış olduğu atık su sıkıntı son bulmuş olacak. İsmi geçen beldelerde uzun zamandan beri çevreye zarar veriyordu. Daha çok sebze tarımı yapan bu beldeler bu konulardan yana çok fazla sıkıntı çekiyorlardı.   Projenin toplam tutarı 45 milyon, ancak bu tutarın 50 Milyon liraya ulaşabileceği bildirildi. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu’nun da katıldığı toplantıda,  Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Akif Özkaldı arasında protokol imzalandı.

Afyon örnek alınıyor

İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisinin şu anda Afyonkarahisar'da bulunduğunu dile getiren Eroğlu, herkesin gelip Afyonkarahisar'dan örnek aldığını söyledi. Atık sularla ilgili birde kitap yazdığını söyleyen Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar’da ki, bu tesise de kitapta yer verdiğini ifade etti. Projeden 60 bin nüfusun faydalanacağını söyleyen Bakan Eroğlu, kollektör hattının toplam uzunluğunun 41 bin 178 metre olduğunu kaydetti.>>ANAHABER 

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak Sanayicilerimiz adına, İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi projeleri arasında yer alan Kuzey Yakası Kollektör Hattı ve Organize Sanayi Bölgesi Ön Arıtma Tesisi İnşaatı'na olan katkılarından dolayı Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a ve Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz.

 
aritmaprotokol1
 
aritmahat

 

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama