Salı, May 21, 2019
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Asfalt Plenti Faaliyete Geçti

asfalt4

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgemizde, Afyonkarahisar Belediyemize ait Asfalt Plent İstasyonu üretime geçmiş bulunmaktadır.Yaklaşık 4 Milyon TL'ye maliyeti olan asfalt plentinin açılışı Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin ÇOBAN, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel,Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, Belediye Meclis Üyeleri'nden Mahmut Karcı ve İbrahim Yeşilay, Başkan Yardımcıları Ziya Arı, Sabri Demirkapu, Daire Müdürleri ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı teknik personel katıldı.

Ramazan Bayramı'na kadar deneme üretimine devam edecek olan Asfalt Plenti, Bayramın ardından saatte 200 ton kapasite ile çalışmaya başlayacak.

OSB'de kurulmuş olması pek çok tasarruf sağlayacak 

Önceki plentin kapasitesinin saatte 80 ton olduğunu belirten Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban, çeşitli arızalardan dolayı 80 tonluk üretimin bile gerçekleştirilemediğini ifade etti. Kurulan asfalt plentinin bölgemizde sadece İzmir'de ve Bursa'da olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, OSB'ye kurulma nedenlerini anlattı. Belediye Başkanı Sayın Burhanettin Çoban: "Bu hizmeti yaparken Organize Sanayi Bölgesi'ni seçmemizin nedenleri var. Birinci sebebi asfalt şantiyesinde en önemli maliyet asfalt ısıtırken harcadığımız enerji maliyeti. Biz daha önce fueloil ile yani akaryakıta dayalı ürenle plentimizi ısıtıyorduk. Burada ısıtma işini doğalgaz ile yaparak belli bir tasarruf sağlayacağız. İkincisi OSB'de elektrik fiyatları yüzde 20 daha ucuz. Üçüncüsü ise OSB kentimize daha yakın olduğu için nakliyeden tasarruf edeceğiz." dedi.

asfalt2
asfalt1
asfalt3

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama