Salı, Ocak 21, 2020
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

AKÜ Heyeti, Afyonkarahisar OSB'yi Ziyaret Etti

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkan Bekir Yeşilay’a iade-i ziyarette bulundu. Sanayi, üniversite işbirliğini öneminin konuşulduğu toplantıda Karakaş; “Üniversite sanayi işbirliğine ayrıca önem veriyoruz. Bu kapsamda birlikte önemli işlere imza atacağız” dedi.  

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın OSB ziyaretine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, Teknoloji Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ayhan Erol, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Temsilcisi Prof. Dr. İbrahim Mutlu, Yabancı Diller Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Yusuf Karaca, Zafer Teknopark Genel Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir,Prof. Dr. İsmail Sedat Büyüksağiş, Doç. Dr. Harun Dıraman, Dr. Metin Bağcı, Öğr. Grv. Feyzullah Çonkar, Dr. Öğr.Grv. Metin Özgül eşlik etti. Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay’ın yanısıra OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili İrfan Mutluer,Yönetim Kurulu Üyeleri Tahsin Oğuz,OSBÜK Delegeleri Osman Çoban, Umur Temizer, Ali Rıza Gürakar, Denetim Kurulu Üyesi İbrahim Savruk, Sanayiciler Ahmet Gürel, İbrahim Alimoğlu ve Bölge Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu hazır bulundu.    

SANAYİMİZİN VE ÜNİVERSİTEMİZİN DAHA VERİMLİ OLACAĞINA İNANIYORUZ

Ziyarette konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Yeşilay, “Rektörümüzü hayırlı olsun ziyaretine gitmiştik. Rektörümüz de ona istinaden bugün ekibiyle beraber bizi ziyaret etti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Şunu biliyoruz ki, rektörümüzde bu ışığı gördük. Bu ülkenin ilerlemesi daha verimli çalışması için üniversite - sanayi işbirliği konusunda çok daha dikkatli ve beraber çalışmamızın çok önemli olduğunu gördük. Yeni bir vizyonla yeni bir bakışla önümüzdeki süreçte inanıyoruz ki, üniversite sanayi işbirliğiyle hem Afyonumuza hem üniversitemizin daha verimli olacağını inanıyoruz” dedi. 

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA ÖNEMLİ İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Rektör Karakaş ise, ekibiyle birlikte iade-i ziyaretleri sürdüreceğini söyledi. Üniversite sanayi işbirliği çerçevesinde sanayicilerin muhatap olabilecekleri aktör durumdaki yöneticilerle iade-i ziyaret gerçekleştirdiğini ifade eden Rektör Karakaş; “Bunun nedeni sizin de ifade ettiğinizi gibi üniversite sanayi işbirliğine ayrıca önem veriyor olmamızdır. Üniversite sanayi işbirliği kapsamında önemli işlere imza atacağımız fikrine sahip olmamız. Bununla ilgili üniversite yönetimi olarak bir iradeye sahibiz. Bunu ifade ettik. Bunu gerçekleşmesini istiyoruz. Ne kadar sonuç alırız önemli olan niyeti oluşturmak iradeyi ortaya koymak ve arkasında da eylemi gerçekleştirmek. Bizim amacımız sonuca ulaşmak, sonuç almak. Bu kapsamda arkadaşlarımız birlikte sizi ve yönetiminizi ziyaret etmiş olduk. Şehrimize, ülkemize katkı yapmanın önemine vakıfız” dedi.

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama