Pazartesi, May 25, 2020
Hata
  • JUser: :_load: 180 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

Ağaçlandırma Seferberliğinde Geleceğe Nefes

Sanayiciler fidan dikti

Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" kampanyası kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’nde 300 fidan toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 11 Kasım 2019 tarihinde saat 11:11’de 11 Milyon fidan Türkiye’nin 2023 noktasında toprakla buluşturuluyor. Bu kapsamda Organize Sanayi Bölgesi’nde 300 fidan dikimi gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen fidan dikme faaliyetine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay, OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu ve sanayiciler katıldı. OSB Müdürü Ali Ulvi Akosmanoğlu yaptığı açıklamada, ağaçlandırma seferberliği kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’ne 300 fidan dikimi yaptıklarını söyledi. Akosmanoğlu: “Bölgemizin muhtelif yerlerine bu fidanları dikiyoruz. Saat 11’i 11 geçe ülkemiz genelinde geleceğimiz için fidanları toprakla buluşturuyoruz. İnşallah ülkemize vatanımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

300 FİDAN DİKTİK

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ise, Cumhurbaşkanlığı öncülüğünde gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliğine Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve sanayiciler olarak destek verdiklerini söyledi. Şuan bölgeye 300 fidan diktiklerini gelecek günlerde fidan dikme çalışmasının devam edeceği bilgisini veren Başkan Yeşilay: “11.11.2019 tarihinde ‘geleceği nefes’ sloganıyla gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliğine organize sanayi bölgesi müdürlüğü ve sanayiciler olarak bizde katıldık.Personelimizin duyarlılığı ülkemizde bizi idare eden bakanlarımızın ve başkanımızın duyarlılığı doğrultusunda ülkeyi daha güzel bir yeşile boyamak için çalışıyoruz. Veysel Eroğlu bakanımızın daha önce söylediği gibi Afyonkarahisar’ı, Afyonyeşilhisar yapacağız” sözüyle üstümüze düşen ne varsa yapmaya gayret göstereceğiz. Bizler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımıza, Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Orman Bölge Müdürlüğümüze, ağaçlandırma şeflerine, müdürlerimize bize yaklaşımları ve desteklerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diye konuştu

Son Haberler

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü
Organize Sanayi Bölgesi Afyonkarahisar / TÜRKİYE
Tel: 0(272) 221 14 65-66      Fax: 0(272) 221 14 67
Copyright © 2011 | Tüm Hakları Saklıdır.
Web Tasarım ve Programlama